Karın Estetik Operasyonu Nasıl Yapılır

Bu yazımızda siz Değerli Bilgi Doktoru okurları için Karın estetiğinin yapılış şekli ve bu konudaki ayrıntılı bilgileri paylaştık.

 

Sağlıklı hastalarda basit atlatılan bu ameliyatlardan “tam karın” ve “mini karın” arasındaki fark göbek deliği çevresinde mini karında kesi olmaması ve daha kısa alt çizgi biçiminde yara izi olmasıdır. Tam karın ameliyatında göbeğin altındaki yağlı ve sarkık deri tamamıyla atılır ve göbek deliğinin etrafında fazla belirgin olmayan kesi izi kalır. Bu sonuncu teknikle karın göğüs kemiğinden itibaren karının en altına kadar kas tamiri ile içeriden korse gibi toparlanır ve düz hale getirilir.


-------- Sponsorlu --------

Karın derisinde fazlalık, çatlak ve gevşeme sözkonusu ise hasta ve hekim beraber İdeal prosedürü seçmeye çalışırlar. Burada hastanın beklentileri, yaşam tarzı rol oynar.

İşte bu ikilemler sebebiyle yenilikler herzaman daha az kesi, daha az ameliyat izi elde etmek için kapalı girişimlere yöneliktir. Endoskopik prosedürler bu yüzden keşfedilmiştir ve deri fazlası olmayan hastalarda ufak kesilerden büyük işler yapmak, örnek olarak karın kaslarını onarmak amacıyla uygulanmaktadır. Deri biraz fazlaysa, mini karın ya da tam karın ameliyatı ile revizyon yapmak mümkün olabilir. Özellikle çok doğum yapmış, karın kasları gevşemiş hanımlar bundan büyük yarar görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir