Kanser Yapan Ağda

İnşaat reçinesinden Yapılan Ağdalar Cilt Kanseri Yapıyor

erkek-agda-cilt-kanseri-zararlari-bakim

İnşaatlarda kullanılan sıva ve harcın içerisine katılan dondurucu reçinenin, kuaför – berberlerde kullanılan ağdaların içerisine de katıldığı belirtilerek, inşaat reçinesinden yapılan bu ağdaların kansere sebep olduğu açıklandı.

Ağda Yaptırmak Cilde Zararlımı?

Ankara’da 30 senedir kuaförlük yapan, Türkiye Berberler ve Kuaförler Takım Kaptanı, berberlerde kullanılan kozmetik ve bakım malzemeleri üzerine açıklamalar yaptı. En büyük sıkıntılarının 2-3 TL ‘ye tıraş yapan korsan berberler olduğunu vurgulayan Önkan, 2-3 liralık tıraş yapan berberlerde kalfalık ve ustalık belgesi bulunmadığını, bu berberlerin korsan olarak çalıştığını bildirdi.

Ağda KANSER Yapar mı

 

Önkan, “Bu berberler camlarına yazı yazarak reklam yapıyorlar, sakal 2 TL, saç 3 TL diye ancak insanalar girdiği zaman kulağının kılını aldım, saçını yıkadım diye 15-20 TL alıyorlar fakat şu çok önemli, kullandıkları malzemeler çok düşük kalitede, bir havluyu gün içerisinde 30 -40 kişi kullanabiliyor, 1 tane jilet ile 2-3 kişi tıraş edebiliyorlar.


-------- Sponsorlu --------

En önemlisi  ise bir ağdayı bir müşterinin gerekli olan yerlerinden 1 kere olmak kaydı ile kullanırız çöpe atarız, bunun geri kullanımı olmaz. Bazı berberler ağda kullandıkları zaman gün içerisinde kullandıkları ağdayı çöpe atmıyorlar. Ağda kazanında kaynatarak tekrar kullanıyorlar ve bu ağdalarla diğer müşterilere hastalık saçıyorlar.”

Hangi Ağda Markaları Kanser Yapıyor

Bir ağdanın kaliteli olup olmadığını anlamak için ağdanın üstüne bastırdığınızda bir iz çıkarsa kaliteli olmadığını merdiven altı olduğunu anlayabilirsiniz. İnşaatlarda kullanılan sıvanın, harcın içine katılan dondurucu reçineyi ağdaların içerisine koyuyorlar. Yani ağdanın maliyetini % 70 azaltıyorlar ancak kesinlikle bu kanser yapıyor. İnşaat reçinesinden yapılan ağdalar direk kanser yapıyor.

guzel-bacakli-kadin-olmak-icin

4 YORUM

  1. Pingback: Çakmakla Yanan Kaşar Testi Nasıl Yapılır » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Kanser Yapan Sabun » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Sigara Mesane Kanseri İlişkisi » Bilgi Doktoru

  4. Pingback: Evde Ağda Hazırlanışı » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir