Göz Ardı Edildiğinde Hayati Risk Taşıyan Ağrı Tipleri

Bu Ağrılar Hayati Risk Taşıyor..

Ağrı, sağlık sorununun olmadığı yerde değil, diğer sorunları gösterebilir ve tespit edilmesi çok zor olabilir. Bu tür acıların en yaygın örneklerini anlamak çok önemlidir. Bu yazıda, bilmeniz gereken ve asla görmezden gelmeniz gereken 9 tipte ağrı gösterilecektir.

Acı çeken acı, vücudumuzda başka bir yerde hissetmediği acıdır. Bununla ilgili problem, potansiyel olarak ciddi bir sağlık sorununuz olduğunu fark etmemeniz, bunun sadece kas ağrısı olduğunu düşünmenizdir. Her bir noktaya bir bakalım.

1. Kalp

Kalp ağrısı, beklendiği gibi göğsün sol tarafında yer alabilir. Bununla birlikte, sol elin iç kısmında veya sırtın üst-orta kısmında da çekim ağrı hissedebilirsiniz .

2. Akciğer ve diyafram

Boyun ve omuzda sürekli donuk bir ağrı varsa , akciğerlerinizi ve diyaframınızı kontrol etmek için bir doktora gitme vakti gelmiştir. Bu acı, solunum problemleri veya omurgadan diyaframa, akciğerlerden geçen frenik sinirin sonucu olabilir.

3. Karaciğer ve safra kesesi

Bu ağrının tanımlanması kolay değildir, çünkü karaciğer veya safra kesesi ile ilgili problemler , kişinin egzersiz yapmama veya bilgisayar üzerinde çok fazla zaman geçirmemesi nedeniyle onu suçlama ihtimalinin yüksek olması nedeniyle omuzlarda veya boyunda ağrıya neden olabilir . Vücudunuzu dinleyin ve ağrı gitmezse, kontrol edin. Üzgün ​​olmaktan daha güvenli olmak her zaman daha iyidir.


-------- Sponsorlu --------

4. Mide ve pankreas

Normalde bu ağrının tanımlanması nispeten kolaydır, ancak akut pankreatitli kişilerin yaklaşık% 50’sinde sırt ağrısına da neden olur .

5. İnce bağırsak

Karın bölgesindeki abdominal bölgedeki keskin ağrı , ince bağırsak ile ilgili sorunlardan kaynaklanabilir.

6. Ek ve kolon

Apandisit ve kolon ile ilgili sorun , ağrı orta-alt karın bölgesinin sağ tarafında bulunduğundan, tanımlanması nispeten kolaydır. Apandisit hayatı tehdit eden bir konudur ve eğer orada ağrı varsa, mümkün olan en kısa zamanda tıbbi muayeneye başvurun.

7. Böbrek

Bu bir ağrı temelde bel abs, kalça ve pelvis bütünü kapsayan çünkü biraz yanıltıcı olabilir. Ağrı gitmezse çözüm basittir: kontrol etmek için doktora başvurunuz.

8. Mesane

Ağrı mesanede bir enfeksiyonun neden olduğu genellikle ön ve arka tarafında, alt pelvis bulunur.

9. Yumurtalıklar

Bu bir bariz nedenlerden kadınlara geçerlidir. Alt karın tarafındaki keskin bıçak ağrısının bir sorunu olabilir ve bir doktora görünmelisiniz.

Belirtilen ağrının nedenini tanımak çok kritiktir çünkü çok ciddi bir şeyin erken bir aşaması olabilir. Bir şeyi kaçırdığımızı düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda yazınız. Bu bilgileri arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir