Göğüs Büyütme Estetiği Sağlıklı Mı?

Bu yazı Berrak Altuğ tarafından gönderilmiştir

Meme büyütme ameliyatı en çok tercih edilen estetik operasyonları arasında yer almaktadır konuyla ilgili merak ettiklerinizi siz değerli Bilgi Doktoru üyeleriniz ile paylaşmak istiyorum.

 

Konuy ile ilgili en fazla sorulan edilen ise meme protezinin kansorejen olup olmadığı sorusu.Bu konu ile ilgili araştırmalar meme protezinin kansorejen olmadığı yönünde.

 

Meme Protezi Kanser yapar mı?

Son yıllarda hızla artan meme proteziy ile ilgili en fazla tedirgin olunan  konulardan bir tanesi de kansere yol açıp açmadığı sorusudur. Çoğunlukla silikon protez ile yapılan göğüs büyütme ameliyatlarının son yıllarda giderek artmasında en önemli etken hiç şüphe yok ki kadınların dış görünümlerine verdikleri önem. Daha dik ve büyük göğüsler daha kadınsı duruşu temsil ediyor.


-------- Sponsorlu --------

 

Meme Protezinin yapılma sebepleri nelerdir?

Kadınlar büyük göğüslerle kendilerini daha kadınsı hissediyor.  Silikon protezlerin üretim teknolojisi bu bazda git gide gelişiyor. Bu gelişim sonucu toplum arasında damla protez diye bilinen, anatomik yapı olan protezler ile daha doğal görünümlü göğüsler elde edilmeye başlandı. Üstelik yeni nesil protezlerin uzun dönem dayanıklılıkları ile elde edilen sonucu uzun süre korumaları da diğer üstün taraflarıdır. Geçmişte göğüs büyütme ameliyatından önce hasta ile ne kadar hacimde protez konulacağı konuşulurdu. Yeni protez teknolojisi vasıtası ile hacim tek kriter olmaktan çıktı. Hastanın göğüs kafesi yapısına ve göğüsün sarkıklık durumuna göre benzer hacimde ancak farklı boyutlarda protezler arasında İdeal olanı ve doğalını bulmak artık plastik cerrahın görevi haline geldi.

 

Meme Protezi ameliyatı için yaş sınırı var mıdır?

Göğüs protezleri, yirmili yaşlarda göğüs gelişimi yetersiz genç bayanlarda meme büyütme amacıyla kullanılıyor. Otuzlu ile kırklı yaşlarda bilhassa doğum sonrası memelerinde sarkmalar oluşan bayanlarda hacim sağlamak ve dikleştirme amacıyla kullanılıyor. Geniş bir yaş grubunda, pek çok bayan için geçerli olan sorunlara çare olan protezler daha uzun yıllar en fazla yapılan estetik ameliyatlar listesinde ön sıralarda yer alacak gibi duruyor.

 

Sizde bu konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi değerli Bilgi Doktoru üyeleri ailesiyle paylaşabilirsiniz.

4 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir