Evin Güzel Kokması için Esans Yağların Kullanımı

Esans yağları kullanarak evin kokusunu güzelleştirme yöntemi

Kokusu hoşumuza giden bitkilerin yağını kullanarak evlerimizin harika kokmasını sağlamak mümkün.

Bazen güzel kokulu bir ev insanın mutlu olması için yeterli olabiliyor. Çünkü bütün günün yorgunluğu, sokağın ve insanların kötü kokusu üzerindeyken eve girip o hoş kokularla sanki doğada dolaşıyormuş gibi hissetmeyi hangimiz istemeyiz ki?  Siz de harika kokan evinizde biraz huzur bulmak istiyorsanız bu yazımız tam da size göre!

Hoşunuza giden, çok sevdiğiniz kokuları tercih edin.

Öncelikle sevdiğiniz ve sizi rahatlatan kokuları tercih edin. Daha sonra bu 3 teknik ile evinizin hoş kokmasını sağlayabilirsiniz…


-------- Sponsorlu --------

Elektrikli Süpürgenizin içine damlatabilirsiniz

Su filtreli elektrik süpürgenizin içerisindeki suya 2-3 damla esans yağ damlatırsanız, evinizi süpürdüğünüzde tüm eviniz menekşe veya siz hangisini tercih ederseniz o şekilde kokacaktır.

Kalorifer Peteklerinin ya da Sobanızın üzerine damlatın

Evde kullanımda bulunan soba/kalorifer peteğinin üzerine esans yağları damlatın. Yoğun ve hoş koku elde etmek istiyorsanız miktarı artırabilirsiniz. Bu teknik aslında büyüklerimizin eskiden soba üzerine portakal veya mandalina kabuğu koymasına benzer.

Vantilatörün ön tarafındaki demir kısımlara sürebilirsiniz

Bir fırça sayesinde vantilatörün önünde bulunan demir kısmına esans yağları sürebilirsiniz. Vantilatörü her açtığınızda eviniz kır bahçesi gibi kokacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir