Çürük Dişlerin Kendiliğinden İyileştiğinin İspatı

Diş çürüklerinin meydana gelmesenin nedeni; dişin ihtiyaç duyduğu flor, kalsiyum ve diğer besleyicileri alamamasıdır. Kahve, çay ya da şekerli gıdalar sıklıkla tüketildiği zaman dişlerde lekelenme olur ve çürüklerin oluşmasına yol açan bakteriler rahatlıkla çoğalabilir.

Peki, bu çürükler ya da diğer ağız problemleri kendiliğinden düzelebilir mi? Burada kasıt; yalnızca beslenme düzeninizde değişikler yaparak ve ağız temizliğini daha dikkatli yapmak.

Altı ayda bir dişçiyi düzenli ziyareti ya da birkaç yıl içerisinde yapılması gerekli ziyaretleri engelleyebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Dişlerinizdeki sorun çok ilerlememiş ya da köke zarar vermemişse, ağzınızda bulunan bakteri sayısını azaltıp, dişlerinizi onarabilecek kadar besin takviyesi alırsanız ağız problemleriniz kendiliğinden geçecektir.

Yapmanız gereken tek şey, dişlerinizi günde 2 defa 2 dakika boyunca fırçalamak. Burada nasıl fırçaladığınız da önemli. Dik hareketlerle fırçalamalısınız. Bunun yanı sıra, hayvansal besinler yerine bitkisel besinler tüketebilir, taze meyve tüketiminizi arttırabilir iseniz ağzınızdaki bakteri miktarını azaltacak ve dişlerinizdeki çürüklerin kendiliğinden geçmesine yardımcı olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir