Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

Çamaşır suyunun kokusu nasıl gider?

Çamaşır suyu bir çok hanımın temizlikte vazgeçemediği bir üründür. Fakat çamaşır suyu kullandıktan sonra oluşan koku uzun süre kalıcılık göstererek rahatsızlık vermektedir. Şimdi anlatacağımız tarifler ile çamaşır suyu kokusundan doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün.

Çamaşır Suyu Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Öncelikle çamaşır suyu kullanmadan önce plastik eldiven kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece koku giderme derdi olmamakla birlikte çamaşır suyunun içerisinde bulunan kimyasal maddelerde ellerinize zarar vermez. Fakat eldiven kullanmamış iseniz kokuyu doğal yöntemlerle evinizde ki malzemeleri kullanarak gidermeniz çok kolay. İlk olarak en çok kullanılan yöntem 1 e 1 oranında elma sirkesi ve suyu karıştırarak bir sünger yardımıyla ellerinize sürmeniz. Sünger yerine banyo lifi de kullanabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise limon kabuğu ile tırnaklardan başlayarak elleri 15-20 dakika iyice ovmaktır. Bu yöntemlerden dilediğinizi kullanarak ellerinizdeki çamaşır suyu kokusunun geçtiğini göreceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

Çamaşır Suyu Kokusu Odadan Nasıl Çıkar?

Temizlikten sonra evdeki çamaşır suyu kokusu bir çoğumuzu rahatsız etmektedir. Eğer bu kokuyu gidermek istiyorsanız bunun içinde uygulayacağınız 2 tane yöntem var bunlardan ilki bir tencereye bir miktar su koyarak içerisine 4-5 kaşık elma sirkesi koyarak kaynatın. Kaynamaya başlayınca buhar çıkarak koku dağılacaktır. Fakat bir çoğumuz sirkenin kokusunu da sevmeyiz. Eğer sirke kokusundan rahatsız oluyorsanız alternatif olarak sirke yerine yumuşatıcıda kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde bir tencerede bir miktar suyun içerisinde bir miktar çamaşırlarda kullandığımız yumuşatıcıdan ilave ederek  kaynatıp evdeki kokunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Çamaşırlardan Nasıl Çıkar?

Beyaz çamaşırlardaözellikle tercih ettiğimiz çamaşır suyu kokusunu gidermek için bir kaç doğal yöntem vardır. Öncelikle çamaşırlarınızı evin içerisine değil balkona asmanızı tavsiye ederiz. Eğer hala koku var ise bir şişenin içerisine yumuşatıcı veya parfüm koyarak kıyafetlere koku verebilirsiniz. Bu yöntem yerine çamaşırlarınızı yıkama esnasında deterjan koyduğunuz bölüme 1 çay bardağı sirke veya bir yemek kaşığı karbonat koyarak kokuyu en başından engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir