Bu Gıdaları Sakın Yemeyin!

Tahmin bile etmezsiniz ama bu gıdalar cildinize zarar veriyor.

En sevdiğimiz yiyecekler bazen en çok zararı veren gıdalar olabiliyor. Onlardan uzak duramıyorsanız, en azından tüketmeyi en aza indirin.

İşte bizi risk altına sokan şeyler.

Alkol

Ne yazık ki, alkol almak cildinize yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir.

Alkolün hormonal bozukluk oluşturduğunu ve akne gibi deri hastalıklarına neden olduğunu unutmayın.

Hem yağlı hem zararlı: Kızartma

Çeşitli sebze ve et ürünlerini kızartarak tüketmek, fazladan yağ almanıza, vücudunuzun hantallaşmasına, cildinizin bozularak akne, sivilce oluşmasına neden oluyor. Tüm bu etkiler de hem cildinizi hem de vücudunuzu daha hızlı yaşlanıyor.

Her rahatsızlığın başı: İşlenmiş şeker

Şekerli içecekler ve şekerli yiyecekler, vücuda alınan proteinleri yok eder. Cildi güzelleştiren, vücudu dinç ve zinde tutan proteinler azaldığında yaşlanma hızlanır. Tüm bunların yanı sıra şeker kilo alımına, yağlanmaya ve cildin esnekliğini yitirmesine de sebebiyet verir.


-------- Sponsorlu --------

Doğallıktan uzak: Margarin

Doğal bir içeriği olmadığı için sindirim sistemi tarafından tanınmayan ve bu yüzden de hazmedilemeyen margarin, vücudun yağ depolamasına neden olur. İçeriğindeki doymamış yağ asidi hücreleri yok ederek yaşlanmayı hızlandırır.

İşlenmiş etler

Özellikle bir kafeye veya restorana gittikten sonra cildinizin şiştiğini görürseniz bu işlenmiş bir et yemekten kaynaklı olabilir. Bu tür işlenmiş etler çok fazla sodyum içerdiği için vücudunuzun bir bölümünde şişkinlik oluşturabilir. Bu tür gıdalar cildin erken yaşlanmasına da neden olur.

Tuz:

Fazla alınan tuz; içeriğindeki sodyum sebebi ile hücre tampon sistemini bozarak, sağlıksız, hızlı yaşlanan hücre sayısını artırır. Potasyum ve kalsiyum mekanizmalarını bozarak kalp, damar, böbrek ve kemik sistemini alt üst eder. Günün en azından iki ögününde sofranızdan ve mutfağınızdan tuzu ve tuzluğu kaldırın.

Alternatiflerini arayın: Gazlı ve asitli içecekler

Çok sık tüketilince bağımlılık yapan gazlı ve asitli içecekler, yüksek oranda şeker içerir. Ayrıca fosfor açısından zengin olan bu içecekler, vücuttaki kalsiyumun azalmasına yol açıyor. Azalan kalsiyum başta kemik erimesi olmak üzere türlü rahatsızlıklara neden olarak yaşlanmanın önünü açar, vücudu güçsüzleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir