Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolu

Beyaz saçlar, kadın ve erkek, herkesin problemidir. Hele ki genç yaşta ortaya çıkmışsa büyük bir sorundur. Bunun sebebi genetik olabileceği gibi stres, sigara ve beslenme de olabilir.

Genelde beyaz saçlardan kurtulmak için kolay yol seçilir ve saçlar boyanır, ama bu saça zarar verir. Bu yüzden daha doğal yollar tercih edilmelidir. Bunun için önerilerim olacak.

Aklıma gelen ilk yol, saç vitaminleri. Bu vitaminler sayesinde saça rengini veren melanin pigmenti salgılanmaya başlar. Zamanla yeni çıkan saç tellerinin doğal renginde çıktığını göreceksiniz.

Diğer bir yol ise, beyaz karşıtı şampuanlar. Haftada bir bu şampuanla yıkadığınızda sonuç almanız mümkündür. Aslında bu şampuanlar da içeriğindeki saç vitaminleri sayesinde sizi beyaz saçlardan kurtarır.

Boya ya da kına yerine beyaz karşıtı losyonlardan kullanmak da sağlıklı ve çözüm getiren bir yöntem olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Etki süresi biraz daha uzun olsa da bazı saç bakım kürleri de beyaz saçlara iyi gelir. Ceviz ve hint yağı kürü uygulayabilirsiniz.

Saçlar için birçok faydası olan besinler vardır. Bunları düzenli ve dengeli olarak tüketmeniz iyi olacaktır. B, C ve E vitaminlerini almayı unutmayın.

Beyaz saçın bazı kişilerde güzel, hatta çekici göründüğünü düşünüyorum. Hoşunuza gitmiyorsa tabii ki bu önerileri dikkate almalısınız.

Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir