Aspir Yağı ile Zayıflama

Aspir yağı vücuttaki yağları parçalıyor

Aspir yağının içerisinde bulunan “linoleic asit” sayesinde vücuttaki yağların etkili bir şekilde parçaladığı, diyet yapanların ve kilo vermek isteyenlerin kesinlikle bu yağı kullanmaları ifade edildi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi Endüstriyel Bitki Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Aspir Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Fikret Akınerdem, yaptığı açıklamalarda, “Conjugated Linoleic Acid” olarak adlandırılan OMEGA-6’nın yağ yakıcı ve yağın depolanmasını engelleyici özelliğinin olduğunu açıkladı.

Akınerdem, aspir yağında diğer yağ asitlerine göre OMEGA-6’nın daha çok olduğunu ifade ederek, “Dönemin en önemli ve hassas konusu şişmanlık ile obezite. Bunun yanısıra şeker ve kolesterol de dahildir. Bunlara karşı tedbir almamız gerekir” şeklinde konuştu.

Zayıflatan Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir yağının bu konular için ciddi bir kaynak olduğunu belirten Dr. Akınerdem, şunları kaydetti: “Kilo vermek isteyenler sabahları aç karna 2 kaşık sirke yada sirke ve bal ile karıştırarak kullanabilir.


-------- Sponsorlu --------

Diyet yağı olarak aç karnına tek başına da kullanabilirsiniz.. Bunu aldıktan sonra şayet 15 – 20 dakika spor yapar, bedeninizi ısıtacak kadar yürüyüş yaparsanız vücuttaki yağ parçalanmasını hızlandıracaksınız. Bu yağ yakıcı asitlerin tam amacına ulaşabilmesi için egzersiz kesinlikle yapılmalı. Normalde etkisi % 50 iken bunu sporla yaptığınızda % 100’e kadar çıkartabiliyorsunuz.”

Aspir yağının ilaveten bağışlılık sistemini de güçlendirdiğini, normal yağlar gibi yemeklerde, salatalarda ve kızartmalarda rahatlıkla kullanılabileceğini dile getiren Dr. Akınerdem, aspir yağının bulundurduğu yağ asitleri sayesinde kızartmayla bozulmadığının da altını çizdi.

Yağ Yakıcı Aspir Yağı Nerede Satılır?

Prof. Dr. Akınerdem, aspir bitkisinin üretiminde son 10 senede önemli bir artış olduğunu söyleyerek, aspir yağının elde edilmesinin de kolaylaştığını söyledi. Tüm yağlarda olduğu gibi aspir yağında da soğuk pres üretimin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizen Akınerdem, şu şekilde konuştu: “Yağın herhangi bir ısı işleme ya da kimyasal işlemlere tabi tutulmaması gerekiyor. Piyasada ciddi anlamda organik olarak üretenler mevcut. Bunlar derneğimizin denetimi altında yapılıyor. Ulaşmak isteyenler dernek ile irtibata geçebilirler. Ham maddeden üretime kadar olan aşamalarını bizzat dernek olarak takip ediyoruz.

Aspir yağına alışan kişiler bundan vazgeçmiyor. Direkt rafineri edilmeden tüketilebilen ikinci yağ zeytinyağından sonra aspir yağıdır. Aroması mükemmeldir.”

13 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir