Tırnak Yemek Diş Sağlığını Etkiler mi?

Tırnak yeme yalnızca ellerin çirkin kötü görünümüne sebep olan kötü alışkanlık değil bunun yanı sıra şayet devam edilirse tırnak, diş ve hatta diş etlerinizde kalıcı hasarlar oluşturan kötü bir alışkanlıktır.

Bu yazımızda Tırnak Yeme Alışkanlığı ile alakalı bilmeniz gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaştık.

Tırnak Yeme Alışkanlığından Nasıl Kurtulurum

Eğer tırnak biçiminin bozulmasından dolayı ellerinizin çirkin görünmesinden ve sık sık ortaya çıkan kanamalardan şikayetçi oluyorsanız kolay çözümlerle bunu sonlandırabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde normal ve hoş görünen ellere de sahip olabilirsiniz.

Öncelikli olarak bu kötü alışkanlığınızı yani sorununuzu kabul etmelisiniz ve önemli bir karar almalısınız. Sosyal ortamlarımızda, sınıfta veya halkın olduğu herhangi bir mekanda kendinize engel olamıyor ya da kontrol altına alamıyorsunuz.

Sağlıklı, hoş görünen tırnaklar sahip olmak ve bu kötü alışkanlığa son vermek için tırnaklarınıza bakın ve onların fotoğrafını çekin. Gerçekten ne kadar kötü görünüme sahip olduklarını inceleyerek anlayın.


-------- Sponsorlu --------

Özel günlerinizde tırnaklarınıza bakım yaparak onların ne kadar hoş görünebileceklerini mümkün olduğunu düşünün.

Bu şekilde tırnak yeme veya tırnaklarınızı ısırma alışkanlığınıza son vermeye elinizden geldiğinden daha fazla şekilde özen gösterin. Hem tırnaklarınızı hem dişlerinizi düşünerek bunu yapın…

Tırnak Yeme Alışkanlığından Kurtulma Yöntemi

– Her gün yapışkan bir bandaj veya yara bandı kullanarak tırnaklarınızı sarabilirsiniz. Duştan sonra veya birkaç günde bir yara bandını değiştirebilirsiniz.

– Birkaç hafta geçmesinin ardından bunları çıkarın.

– Tırnaklarınızın ne kadar hoş göründüklerine bir bakın. Eğer yeniden eski alışkanlıklarınıza geri dönerseniz yapışkan bandajları yeniden aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Tırnak Yeme Alışkanlığı ile ilgili görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

2 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir