Tavuk Mantar Sote Zehirlenmesi

Tavuk ile Mantar Yiyen Doktor Zehirlendi mi?

İstanbul’da iç hastalıkları uzmanı olarak görev yapan doktor Şahin Ali Yerlikhan (71) evinde ölü bulundu. Bilinci kapalı haldeki eşi Hülya Yerlikhan (58) ise yoğun bakıma alındı. Söylentilere göre çiftin, markettten aldıkları mantar ve tavuğu yemelerinin ardından rahatsızlanarak gece hastaneye kaldırıldığı, serum verildikten sonra tekrar eve geldiği belirtildi. Polis, yemeklerden numune alarak incelemeye gönderdi.

istanbul-doktor-sahin-Ali-Yerlikhan-zehirlenme


-------- Sponsorlu --------

Zehirlenerek Ölen Doktor ve Eşi

Sabah çiftin telefonlara cevap vermemesi üzerine yakınları eve koştu. Kapının açılmaması üzerine çilingir çağrılarak eve girildi. İçeri giren yakınları, çifti hareketsiz görünce derhal polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Eve intikal eden sağlık ekipleri, mutfakta bulunan Dr. Şahin Ali Yerlikhan’ın yaşamını yitirdiği görüldü.

Evde hareketsiz ve bilinci kapalı olarak titrer halde bulunan eşi Hülya Yerlikhan ise apar topar Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İlk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesine alınan Hülya Yerlikhan’ın tedavisinin halen devam ettiği bildirildi.

Mantar Tavuk Zehirlenme Haberi

Mantar ile tavuk zehirlenmesi iddiaları üstüne olay yerine intikal eden Cumhuriyet savcısı soruşturma başlattı. Evde inceleme yapan polis de bahse konu yemeklerden İstanbul Hıfzıssıhha Enstitüsü’nde incelenmek üzere numune aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir