Sudan Başka Bir şey İçmediğinizde Olanı Bir Öğrenseniz

Susuzluk hissettiğimiz zamanlarda genellikle direkt olarak su tüketmektense kahve, soda veya çay tarzındaki içeceklerle su ihtiyacımızı gideriyoruz. Peki tercih ettiğimiz tüm bu içeceklerin yerine yalnızca su içiyor olsaydık? Sizler için toparladığımız bilgileri hep birlikte inceleyelim.

Metabolizmamız nasıl etkileniyor?

Sabah uyanır uyanmaz bir bardak su içerseniz metabolizma hızınız %30 oranında artacaktır. İçeceğiniz suya birkaç damla limon damlatırsanız ya da suyu içerisine bir dilim limon ekleyip biraz bekledikten sonra tüketirseniz vücudunuzun sindirim sistemine de kolaylık sağlamış olursunuz.

Vücudunuza yardımcı olursunuz

Düzenli su tüketimi durumunda vücudunuzun gerekli suyu almasını sağlayarak kalp damar, böbrek, diyabet benzeri karşılaşabileceğiniz hastalıklardan korunabilirsiniz. Biliyoruz ki sağlıklı bir yaşamın temel ihtiyacı sudur!


-------- Sponsorlu --------

Böbrek taşlarıyla ilgili rahatsızlığınız mı var?

Eğer böbrek taşınız varsa bol miktarda su tüketin! Böbreklerinizde bulunan böbrek taşlarının erimesine ve yeni yeni böbrek taşlarının oluşumunu da engellemiş olursunuz.

Peki ya beynimiz?

Biliyoruz ki beynimiz %85 oranında sudan oluşmaktadır. Beyninizin ihtiyaç duyduğu besini alabilmesi için su tüketiminizi arttırmanız ve sıklaştırmanızda yarar var. Su tüketiminizi sıklaştırdığınızda ve arttırdığınızda göreceksiniz ki odaklanma sorunlarınız, hafızanız ile ilgili yaşadığınız sıkıntılar azalacak.

Enerji dolu olacaksınız

Vücudunuzun %2 gibi bir oranında su kaybetmesi halinde bu durumun halsizliğe neden olacağını tahmin etmiş miydiniz? Gün içerisinde bol miktarda su tüketmek kendinizi gün boyu enerji dolu hissetmenizi sağlar.

Kilo mu vermek istiyorsunuz?

Suyun metabolizmayı hızlandırdığını hepimiz biliyoruz. Kendi başına yeterli olmasa dahi kilo verme aşamasında oldukça etkili olacağından şüphemiz yok.

Ve tabii ki diğer tüm içeceklere göre su çok daha ucuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir