Radyasyona Boya Kalkanı

Ankara’da Boya Kalkan Satışları Başladı

Hacettepe Teknokent’te Ar-Ge çalışmaları yapan bir firma evlerde televizyon, fön makines, fırın, bilgisayar ve diğer elektromanyetik cihazların etrafa yaydığı radyasyonu engelleyici boya geliştirdi. Şuan boyanın patenti alınarak üretimine başlanmış durumda.

ankara boya kalkani radyasyon

Radyasyonu ve Bazı Önlemek İçin Kalkan Boya Üretimi

Şirketin Genel Müdürü Ercan Tokdemir, radyasyona karşı kalkan görevi görebilecek bir boya üretmek için 5 senedir çalıştıklarını aktardı. Tokdemir, 2 sene önce İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik laboratuvarlarından ve fizik mühendisleri odasından aldıkları yüzde 99 etkinlik onayı ardından üretim çalışmalarına hız verdiklerini dile getirdi.

Yüzde 99 Oranında zararlı Radyasyon Dalgalarını önlüyor

Onay sonrasında Türk Patent Enstitüsüne de başvurduklarını ve patent aldıklarını söyleyen Tokdemir, şunları aktardı:

“Ürünümüzün marka tescili yapıldı, patenti alındı, bayiler aracılığı ile satışına başladık. Burada bahsettiğimiz kablosuz cihazlar, elektromanyetik radyasyon alanlar, bilgisayar, televizyon, GSM baz istasyonları, Wİ-Fİ modemler, diğer elektrikle çalışan cihazlar ile yüksek gerilim hatları gibi iyonize olmayan alanları içermektedir. Boyamız bu cihazların etrafa yaydıkları radyasyona karşı bir kalkan görevi görmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Evin Her Hangi Bir Köşesini Boyamak Yeterli

Evinizin tepesine bir baz istasyonu kurulmuş ile sadece tavanını boyamanız yeterli olabilir. Tek kat boya % 90, ikinci kat daha % 99 koruma sağlıyor. Çoğu zaman üçüncü kat boyaya gerek kalmıyor. Fakat % 100 koruma için üç kat ideal.

Fakat kaynak size çok yakınsa baz istasyonu ya da yüksek gerilim hattı çok yakınınızdaysa üçüncü kat şart. Çünkü radyasyon duman gibi iğne deliği boşluğundan bile yayılabiliyor. Topraklama da oldukça önemlidir. Topraklama yapılınca yüzeye çarpan elektro manyetik radyasyon, yüzeydeki elektronlar yardımıyla toprağa iletilmiş olacak. Topraklama yapmazsanız zaman içerisinde ürünün etkinliği azalacak yaparsanız bütün elektronu toprağa verip ömürlük bir ürün olacak. Sadece bir defa uyguluyorsunuz o bina yıkılana kadar orada elektro manyetik koruması sürüyor.”

Boyanın Fiyatı ve Ne Kadara Yapılıyor

Fiyat olarak net bir bilgi olmasa da uzun ömürlü bir uygulama olması sebebiyle özellikle ev sahibi vatandaşların duyarlı davranarak değerlendirmesi önem arz etmektedir. 1 defa yaptırıyorsunuz, bina yıkılana dek etkisini kaybetmiyor.

1 YORUM

  1. Pingback: Radyasyona Karşı Süt ve Keçiboynuzu » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir