pazı sebzesi

Pazının Faydaları

Bol miktarda kalsiyum, vitamin ve mineral içeren ıspanağın kardeşi pazı sebzesi, pek çok sağlık problemine karşı iyi gelmektedir.

Pazı Sebzesi Hakkında Bilgi

Ispanağa çok benzeyen sindirimi rahat, bol vitaminli ve besleyici bir bitkimiz olan pazıda, A, C ve K vitaminleri oldukça çok miktarda mevcuttur. Ayrıca E vitamini ile demir, magnezyum ve minerallerini içeriyor.

Başka yeşil yapraklı çoğu sebze gibi pazı sebzesi de, kemiklerin ve dişlerin kuvvetlenmesini sağlayan kusursuz bir kalsiyum deposudur. Lif ile sirinjik asit barındırmasıyla kan şekerininin düzenlenmesine yardım eder. Diyabet ihtmali taşıyan ve diyabetliler için tavsiye edilen etkili bir besin kaynağıdırr. Ayrıca Kanser engelleyici sebzeler içerisindedir. Bilhassa kolon kanserine karşı tam koruma sağladığını belirtmek isterim.


-------- Sponsorlu --------

Pazı Sebzesinin Sağlığa Yararları

– İştah açıcı özelliği bulunur.

– İdrar söktürme ve idrar yollarında yanma rahatsızlıklarına iyi gelir.

– Hazmı rahatlatır.

– Ispanak gibi demir açısından zengindir. Bu biçimde dolaşım sistemini güçlendirir ve kansızlığı engeller.

– Öksürük için yararlıdır.

– Beyin işlevlerinin ve sinir sisteminin kuvvetlenmesini sağlar. Kelliğe karşı olumlu sonuç verir. Balla karıştırılarak saç çıkmayan yerlere sürüldüğünde olumlu neticeler alınabilir.

– Göz sağlığınız için lazım olan lutein ve antioksidan açısından zengindir. Bu şekilde göz sağlığını koruyacaktır.

– Cilt hastalıkları, yanık, şişlik ve basur memelerinin üstünde haşlaması yapılarak konulduğunda bu rahatsızlıklarınızı geçirecek veya azaltacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir