Korkunun Sağlığa Zararları

Korkmak Sağlığa Zararlı mı?

Korku ve keder sağlığı etkileyen duygulardandır. Korkulduğu vakit can vücudun dışarısından içeriye doğru hareket eder, korkmak kanı soğutur ve organları ısıtır.

Korku sağlığımızı nasıl etkiler ve korkunun sağlık üzerindeki olumsuz etkileri ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Bunun için insan tabiatı, bu halden uzak olmak ister. Korkmak, ümitsizlik ve üzüntü gibi duygular insan tenine soğukluk verir. Bundan dolayı kederlenen ve korkan kişinin benzi sarı olmaktadır. Her ikisinin de aşırısı tehlikelidir.

Eğer keder ve korku haddinden çok olursa vücut ısısı hep yürek içine döner ve yürek kasılır, hararet yürek içerisinde bunalmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Bu durum ölüme sebebiyet verebilir.

Korku insan vücudunu kederden daha fazla büzer.

Korku ve kederin zararlarını uzaklaştırmak için kişi güvendiği sevdiği ortamda olmalı, sevdiği kişilerin yüzüne bakmalı ve hoş sesler dinlemelidir.

Ayrıca amberli öküzdili şerbeti ve ferahlatıcı şerbetler içmek korkuyu gideren, rahatlatan ilaçlardandır.

Ferahlatıcı, hafif yiyecekler yenmeli ve sıcaklık veren içecekler içilmelidir. Oyun oynamak, şarkı söylemek ve iyi şeyler ümit etmek de yararlıdır.

Korku ve Sağlığımız Konusu ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir