İklimlerin Sağlığımıza Etkileri

Mevsimlerin sağlık açısından önemi ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Yaşanan yerin iklimi sıcak olursa böyle yerlerin havası kötü olmaktadır ve hastalıklar da çok olmaktadır. Aşırı sıcak olan yerlerde kötü kokular çok olmaktadır.

Bu durum hastalıkların da aynı oranda aşırı olmasına sebep olmaktadır. Özellikle havası sıcak olan kentlerde evler çukurda ise ve güney tarafında deniz olursa o kentte çok çeşitli salgın hastalıklar görülmektedir, bin bir çeşit hastalık bilhassa salgın hastalıklar (taun) çok olmaktadır.

Böyle yerler kükürt ve petrol madenine yakınsa yada sazlık, kamışlık gibi yerlere yakınsa oranın havası çok daha kötüdür.


-------- Sponsorlu --------

Sıcak hava baş ağrısı, göz ağrısı, kulak ağrısı ve diş ağrısı getirebilir. Sık sık gelen ateşlenmeler, uyuz, kaşıntı gibi deri hastalıklarına da neden olabilir.

Soğuk havalı yerler genellikle sağlık için iyidir ama çok soğuk olursa oranın halkında da nezle, üşütme, kasılma ve titremeler görülmektedir. Böyle yerlerde yaşayanların karakteri genellikle bencil, inatçı ve anlayışsız olmaktadır.

Sağlık açısından soğuk havalı yerlerde yaşamak sıcak havalı yerlerde yaşamaktan iyidir.

İklimlerin sağlığımıza etkileri ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir