İdeal Kilo Hesaplama Online

İdeal kilomu nasıl hesaplarım, kadınlar için ve erkekler için ideal kilo nedir, sağlık açısından ne olmalıdır ?

Aşağıda siz Bilgi Doktoru okurlarımız için hazırladığımız interaktif yazılımda gerekli alanları doldurarak yaşınıza ve boyunuza göre ortalama ideal kilonuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz.angelina-jolie-sarimsak-cayi-diyeti

Online İnteraktif İdeal Kilo Hesaplama Aracı


-------- Sponsorlu --------

Kemik yapısı iri olan ya da düzenli şekilde spor yaptığı için kas kitlesi artan bireylerin, hesaplamada ideal kilosunun üstünde bir değer çıkabilir. Ancak gerçekte bu kişiler ideal kilolarında olabilirler. Kısaca; bu yazılım yaklaşık bir kişiye göre hesaplama yapar ve sizlere yalnızca fikir verebilir.

Sağlıksız bir biçimde kilo vermeye çalışırsanız metabolizmanız yavaşlar, zayıflamanız zorlaşır, üstelik yağ yerine kas dokusu kaybedebilirsiniz. Kilo almak için çalışırsanız da metabolizmanız bozulabilir veya orantısız bir biçimde kilo alabilirsiniz. Bunları aşmanın yöntemi, bir uzmana danışarak elde edeceğiniz uzun süreli bir program ve kararlı bir şekilde adım adım ilerlemektir. Tabiki sağlam bir irade ve sabır da bunun şartlarındandır.

Zaten bir çoğumuz kilo almak ya da zayıflamak hususunda az ya da çok bilgi sahibiyiz. Ve yine kilo almamız veya zayıflamamız gerektiğini biliyoruz. Yukardaki rakamlar size biraz daha ışık tutacaktır, hepsi bu.

4 YORUM

  1. Pingback: Kilo Almak İçin Ne Yapabilirim? — Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir