Damarları Rahatlatan Yiyecekler

Bunları Yiyen Kolay Kolay Kalp Krizi Geçirmez

Mukusun yalnızca burnumuzda bulunduğunu düşünenler bu yazıdan sonra şaşırabilir. Vücut sıvılarımızın ulaşması gereken yere ulaşamaması, vücudumuzun yeterli beslenememesi, vitamin ve minerallerin yeterli miktarda alınamaması nedeniyle çeşitli hastalıklar ortaya çıkar.

Genellikle burnumuzda ve genzimizde olduğunu bildiğimiz mukus, damarlarımızda ve vücut boşluklarında da oluşarak vücut sıvılarının yeterince emilememesine neden olur.

Sizlere bu mukustan nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Hormonsuz Organik Çilek (Bulabilirseniz :) )

Yalnızca çilek değil; nar, yaban mersini, böğürtlen vb. Doğada kendi başına yetişebilen tüm yemişlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. İçlerinden özellikle çileğin mukusu temizlediğini bilmelisiniz. İçeriğindeki lifler de sindirim sisteminize yararlı olacaktır.

Kabak çekirdeği

Çin alternatif tıbbında kanseri önlemesiyle bilinen kabak çekirdeği, vücutta biriken mukusu da etkili bir biçimde temizler. Protein ve lif alabilmeniz için de önemlidir.


-------- Sponsorlu --------

Ananas

Ananasın sinüsleri temizlediği, daha rahat nefes almanıza yardımcı olduğu bilinmektedir. Suyunu ya da direkt olarak meyvesini tüketebilirsiniz.

Brokoli

Öğlen yemeğinde ve akşam yemeklerinde tüketilmesi gerekli bir yiyecektir. Kaynatma işleminin 5 dakikayı geçmemesine özen gösterin.

Elma

C vitamini ya da potasyum eksiğiniz varsa kesinlikle elma tüketmelisiniz. Vücut sıvınızın daha akışkan olmasına ve zengin içerik taşımasına olanak verir. Günde bir elmanın doktordan uzak tuttuğunu unutmayın!

Soğan ve sarımsak

Kokularının rahatsız edici olmasına rağmen ne denli sağlıklı olduğunu biliyorsunuzdur. Sarımsak ve soğanın vücudunu temizlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini biliyoruz. Sinüsleri temizlemesinin yanı sıra hastalıkları atlatmanızı da sağlar. Sarımsağı ezin ve 15 dakika suyun içinde beklettikten sonra yemeklerde kullanılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir