Japon Bilim İnsanlarına Göre Yüksek Kolesterol Uzun Yaşam Nedeni

Japonlara Göre Kolesterolü Yüksek Olan Daha Uzun Yaşıyormuş

Sağlığımız için yağdan ve kolestrolden uzak durmamız gerektiğini biliyoruz. Bu yıllar boyunca doktorların bizlere söylediği şey değil mi? Kolestrol seviyenizin yükselmesi ve kanınızdaki yağ miktarının artması damarlarınızın yağlanmasına neden olacağı için endişeli değil misiniz?

Durum ne yazık ki bizim düşündüğümüzden daha karmaşıkmış. Tüketilen yağın doymuş ya da doymamış olması veyahut beslenmenizi nasıl ayarladığınız da önemli.


-------- Sponsorlu --------

Kuruyemişlerden ve balıklardan elde edilen omega6 ve 3, zeytinyağı gibi yağlar faydalıdır ve kolestrolün düşürülmesinde etkilidir ve de kalp damar sağlığınız için de oldukça yararlıdır. Burada asıl zararlı olan etken şeker. Kan şekerinin hızla yükselmesi ve karın bölgenizde depolanan yapay tatlandırıcı, mısır şurubu en etkili sağlık düşmanlarıdır. İçeceklerinize şeker atmıyor olabilirsiniz; fakat bunun yanında tükettiğiniz yiyeceklerin de içeriğine dikkat etmeli ve yapay tatlandırıcı içeren hiçbir kimyasalı tüketmemelisiniz.

Kolestrolünüzü nasıl dengede tutarsınız?

Beslenmenizi düzenleyin ve doktor kontrolünde düzenli olarak kan şekeri testi yaptırın

Kullandığınız yağların zararlı olmamasına dikkat edin

Kalp damar sağlığınıza dikkat edin ve spor yapmayı ihmal etmeyin

Günde en az 7 saat uyku uyumaya özen gösterin

Kan testi sonucunda doktorunuzun da tavsiyesiyle eksik olan mineral ve vitaminlerin eksikliğini gidermek için besin desteği alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir