Arabaya Yaklaşan Dilenci Çocuğun Para İsteyeceğini Sandılar ki..

Zengin olan birçok insan, maddi durumu iyi olmayan ve fakir diye nitelendirilen bireylere güvenilmeyeceğini düşünür. Ne kadar yardıma muhtaç ve evsiz insanlar görseler bile yardım etmemeyi tercih edebilirler.

Maddi durumunun orta seviyede seyrettiği düşünülen insanların daha cömert oldukları düşünülür.

Kenya’nın Nairobi  şehrinde yaşayan John Thuo da bu insanlardan biri . Sokaklarda dilenen ve yardıma muhtaç bir insandı…
Jont Tou, Nairobi’nin en işlek caddelerinde dilenirdi. Dilendiği zamanlarda genellikle araçların kırmızı ışıkta durmalarını beklerdi.  Böylelikle araçlar durduğunda içindekilerden para isteyebilirdi. Çoğunlukla insanlar ona inanmaz ve hırsız olabileceği endişesiyle camlarını kapatırdı.

Tüm bunlara rağmen John o kadar güzel bir şey yaptı ki tüm insanlar hırsız olmadığını ve aslında ne kadar altın kalpli bir insan olduğunu anladı.

Bir gün John yanaşan arabalardan birinin yanına gitti ve para isteyeceği sırada arabanın içerisine bakakaldı…
Aracın sürücüsü Gladys Kamande, 32 yaşındaydı ve John’a akciğer problemi olduğunu hatta iflas etme noktasında olabileceğini söyledi. Genellikle nefes alamadığı için hayatını oksijen tüpüne bağlı devam ettirdiğini söylüyordu.


-------- Sponsorlu --------

Çoğu insanın farkına varamadığı gerçeklikle yüzleşen John, hayatın aslında ne kadar değerli olduğunu, parasının olup olmamasının bir şeyi değiştirmediğini ve önemli olanın sağlığı olduğunu fark etti.  İnsan çok fazla şeye sahip olabilir fakat nefes alıp vermesi düzenli değilse ne işe yarayabilirdi o eşyalar?

Gladys’in durumuna üzülen John göz yaşlarına hakim olamadı ve topladığı tüm parayı onunla paylaşmak istediğini söyledi.  Kırmızı ışıkta duran diğer tüm sürücüler bu ana tanık oldu ve hepsi  John’un fotoğraflarını çekti.

Sosyal medyada ve diğer tüm sitelerde kısa zamanda yayılan bu fotoğraflar sayesinde John ve Gladys’in hayatı değişti. Evet, yardımsever insanlar hala var!

John’un sosyal medyada tanınması ve yüreğindeki iyilik  sayesinde ona yardım etmek isteyen bir aile John’u evlat edinmek istediklerini söyledi. Böylelikle evlat edinildi ve Nissy Wambugu yani koruyucu annesi, John’un eğitim hayatı için kollarını sıvadı.

Yaşı küçük olsa bile yaptığı etkili olan John, Gladys’in de hayatının değişmesine yardımcı oldu. Böylece Gladys’in de sıcak bir yuvası ve onu seven aile üyeleri oldu.

Dünya’da yaşayan tüm insanların John ve onun gibi bireylerden öğreneceği çok şey var.

Sizlerde bu farkındalığın artmasına yardımcı olun ve bu içeriği sevdiklerinizle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir