Akıllı Telefonunuzda Bilmediğiniz 7 Önemli Özellik

Dünyanın diğer ucundaki akrabanızı aramanızı, sadece bir kaç saniyede arkadaşınıza mesaj atmanızı ve internette gezinmenizi sağlayan günümüzdeki cep telefonlarının, hayatımızı kolaylaştıran bir çok özellikleri vardır. Teknolojinin hayatımızın bir parçası olduğu bu dönemde, telefonlar artık sadece bu özelliklere sahip değil. Aşağıda, telefonunuzla daha önce denemediğiniz bir kaç özellikleri sizin için araştırdık ve test ettik.

1. Telefonunuzu dinleme cihazına dönüştürmek

Sadece bir kaç işlemle, telefonunuzu en iyi dinleme cihazına dönüştürebilirsiniz. Yapılması oldukça basit bu cihazı, test etme amacıyla, telefonunuzu istediğiniz yöne doğru yerleştirin, daha sonra sapa bir yere geçin ve dinleme cihazı olarak kurduğunuz telefon ahizesini arayın. Otomatik olarak cevap verecektir ve telefonunuzun olduğu yerden her şeyi duyabileceksiniz. Bu cihazı, bebeğinizin uyuyup uyumadığını da kontrol edebileceksiniz.

2. Telefonunuzu sonsuza kadar kilitlemek

Eğer telefonunuzu kaybettiyseniz veya çalındıysa ve özel bilgilerinizi gizli tutmak istiyorsanız, bu özellik sizin için çok yararlı olacaktır. Dünya çapındaki her SİM kartı için, 15 haneli İMEİ numarası tahsis edilmiştir. Eğer telefonunuz, artık güvende değilse ve ona tekrar ulaşmanız mümkün değilse, cep telefonu şirketini arayın ve İMEİ numaranızı kullanarak, telefonunuzu bloke etmelerini söyleyin. Doğal olarak, herkes bu tekniği kullanmaya başlarsa, cep telefon hırsızlığı anlamsız olmaya başlayacaktır. Telefonunuzun İMEİ kodunu öğrenmek için, *#06#’yı aramanız yeterli olacaktır. Artık telefonunuz kaybolduğunda, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz!

3. Telefonunuzu mikroskopa dönüştürmek

Kulağa belki imkansız gelebilir fakat, çıplak gözle görünmesi zor olan şeyleri görebilmek için bir çok masrafa girmenize gerek yok. Küçük bir lens (her hangi bir lazer kalemde bulunan) ve cep telefonu kullanarak, herkesi imrendirecek mükemmel fotoğraflar çekebileceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

4. Su altında fotoğraf çekmek

Günümüzde üretilen telefonların hepsi suya dayanaklı değildir. Su altında fotoğraf çekimi için uygun telefonunuz yok diye, havuzda, denizde veya okyanusta yanınıza alamayacağınız anlamına gelmiyor. Herkesin aklına gelen ilk soru ”Bu nasıl mümkün olacak?” tır. Yapılması oldukça basit ve sadece iki dakikanızı alacak: polietin kılıfı almanız yeterli olacaktır.

5. Yüz tanıma sistemini kurma

Androidler, telefonunuzun kilidini açmak için: PİN kodu, parola, desenli kilit gibi bir çok imkan tanımaktadır. Bir çok kullanıcının bilmediği farklı bir kilit açma metodu daha bulunmaktadır. Yüz tanıma özelliği, basit bir paroladan daha güvenlidir. Kurmanız için, Ayarlar bölümüne gidip, Güvenlik kısmını aşağıya kaydırın, Ekran kilidine basın ve gerek duyduğunuz seçeneği seçin.

6. Hologram yapmak

Televizyonda gördüğünüz sihir programlarını andıracak! Sadece biraz hayal gücü ve sabırla, 3 boyutlu hologramlar yapmanız oldukça basit olacak!
Hologram yapımı için gereken malzemeler: Plastik CD kapağı, cam kesici, grafik kağıdı, bant ve kalem.
Bu malzemeleri kullanarak telefonunuzu hologram projektörüne çevirebileceksiniz.

7. Telefonunuzun ömrünü uzatmak

Zamanla, telefonunuzun şarj kısmının toz, kir ve daha bir çok şey toplaması normaldir. Şarj bölümündeki toz yüzünden, telefonunuzun ömrü azalmakta olduğunu çok az kişi bilmektedir. Bunu önlemek için, telefonunuzu sık sık temizlemeniz iyi olacaktır. İçi hava dolu iğne alın, şarj kısmına ucunu yerleştirin ve havanın içine geçmesini sağlayın. Bu işlem sayesinde, şarj bölgesindeki toz yok olacak ve telefonunuzun ömrü uzayacaktır.

Bu yazıyı okuduktan sonra, telefonlarınıza aynı gözle bakmayacaksınız! Arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir