Akıl Sağlığını Koruyan ve Güçlendiren Bitkiler

AKIL SAĞLIĞINI KORUYUCU BİTKİLERİ AÇIKLADIK

Özellikle son zamanlarda hemen hemen tüm insanlar anksiyete ve farklı farklı zihinsel rahatsızlıkları için ilaç kullanıyor. Bilindiği gibi de bu ilaçlar hem kilo yapıyor hem de odaklanmayı zorlaştırıyor. Bu da insanları bulanık bir zihinle yaşamlarını idame ettirmeye zorluyor.

Zihninizi berraklaştırıp, akıl sağlığınızı güçlendirmeniz için sizlere bitkisel çözümler sunuyoruz.

Altın Kök Bitkisi

İskandinavya bölgesinde sıklıkla kullanılan altın kök insanların mutluluk hormonu salgılamasını sağlıyor. Bu bitki ayrıca yorgunluk, halsizlik, mide bulantısı ve baş dönmesi gibi karşılaştığınız günlük veya dönemsel sıkıntılara da çözüm oluyor. Bitki tüketimiyle salgıladığınız mutluluk hormonları sayesinde de kalbinizin atışı düzene giriyor ve stres seviyeniz azalıyor.

Lavanta Çiçeği

Bildiğiniz gibi lavanta gerginliği alır. Bu sebeptendir ki lavanta yağı masaj terapilerinin olmazsa olmazıdır. İsterseniz çayınıza birkaç damla lavanta yağı damlatın isterseniz de banyo suyunuza lavanta yağı ekleyin. Evinizin birkaç köşesine lavanta aromalı oda kokuları koymanızı ve hatta yatak odanıza koyduğunuz bu lavantalı oda kokuları sayesinde kesintisiz ve mükemmel bir uyku çekebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Çarkıfelek Çiçeği

Histeri duygusuyla karşı karşıya kaldığınız zamanlarda bu duyguyu zihninizden uzaklaştırmak ve nöbetlerinizi rahatlatmak için çarkıfelek bitkisi birebir! Uyku problemlerinize dahi çare olacak bu bitki sayesinde gün boyu yaşadığınız stresi bir kenara bırakıp rahat bir uyku çekeceksiniz.

Vanilya
Anksiyete problemlerini %60 oranında giderdiği tıbbi olarak da kanıtlanmış vanilyayı birçok farklı şekilde ve türde tüketebilirsiniz.

Kediotu Kökü
Kötü bir kokusunun olmasının yanı sıra tükettiğiniz çay gibi içeceklerin içerisine bir çay kaşığı eklemeniz durumunda baş ağrınızı gidereceği, anksiyete seviyenizi düşüreceği ve stres sorunlarınızı gidereceği bilinmektedir.

Papatya Çiçeği
Papatya çiçeklerinin tansiyonu düşürdüğü bilinmektedir. Bununla birlikte sizleri rahatlatır ve rahat bir uyku çekebilirsiniz. Sakin bir akşam geçirmek için de tercih edilebilir.

Kış Kirazı
Ruhunuzu dinlendirmenizi sağlayacak ve sakinlik hissini hissetmenizi sağlayacak olan bu bitki aynı zamanda hint ginsengi veya yalancı güveyfeneri olarak da bilinmektedir. Kış kirazını çay yaparak içerseniz etkisini daha çabuk hissedersiniz.

Melisa Otu
Melisa genellikle çay formunda kullanılan bir bitkidir. Çoğunlukla bunama hastalarında kullanılır, hafızanızın güçlenmesine katkı sağlar ve daha kolay bir odaklanma sağlar.

Gün sonunda sakinleşmek ve daha temiz bir zihinle günü geçirmek için kullandığınız yöntemleri bizlerle yorumlarda paylaşın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir