Damarlarınızda Tıkanıklık Olduğunun Belirtisi ve Basit Çözümü

Damar tıkanıklıklarının zaman zaman sebep olduğu en önemli sorunlardan biri de kalp krizidir. Kalp hastası dahi olsanız sağlıklı bir yaşam sürmek için damarlarınızın tıkalı olmaması gerekmektedir. Damar tıkanıklığını engellemeniz yollarından bazıları; düzenli egzersiz yapmak, sigara içilen ortamlardan uzak durmaktır.

Damar Tıkanıklığının Belirtileri

Eğer ki göğüs ağrısı, terleme, baş dönmesi, mide bulantısı, güçsüzlük, hızlı kalp ritmi, nefes darlığı yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktora görünmeniz gerekmektedir. Tüm bu belirtilerin yanı sıra görme kaybı, homurdanma, el ve ayakları hareket ettirememe ve bu uzuvlarda uyuşma görülmesi damar tıkanıklığının daha şiddetli belirtileri arasındadır.

Risk grubu kimler?

Kalp hastası olma ihtimali erkek bireylerde daha fazladır. Yaş aldıkça kendinize daha dikkatli bakmalısınız. Atalarınızda kalp hastası bireyler olup olmadığını bilmek sizlere avantaj sağlayacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Sigara kullanıyorsanız,

Tansiyon hastasıysanız,

Stres seviyeniz yüksek ise,

Diyabet hastasıysanız,

Aşırı kiloluysanız,

Fiziksel aktiviteleriniz zorunlu olanlar ile sınırlıysa

Dikkatli olmanız gereken konu!

Düzenli egzersiz programı ve dengeli bir beslenme programı hazırlayarak daha fazla zaman kaybetmeden işe koyulmanızı öneriyoruz. Stres seviyenizi azaltmanız ve sigara kullanımınızı sınırlandırıp, bırakabiliyorsanız bırakmanız da oldukça önemlidir.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir