Yaşlanmayı Geciktiren Hücreleri Yenileyen Hibiskus Çayı Faydaları

İbrahim Saraçoğlu’nun Akciğer Kanseri ve Wilson Hastalığı İçin Önerdiği Hibiskus Bitkisinden Çay ve Şerbet Hazırlama

Genellikle halk arasında amber çiçeği ve gülhatmi isimleriyle bilinir. Hibiskusun yetiştiği toprağın demiz ve magnezyum depolayıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Antioksidan içeriğinin de fazla olduğu bilinmektedir. İbrahim Saraçoğlu çay yapımında kullanılacak hibiskusun koyu kırmızı renkte ve ekşi bir tatta olmasını tavsiye ediyor.

İbrahim Saraçoğlu, kan şekeri seviyesini ve yüksek tansiyonu dengelediğini bilinen bu çayın ayrıca; akciğer kanserine yakalanmış kişilerin hibiskusu çay formunda iki bardak tüketmeleri gerektiğini öneriyor. Ayrıca bitkinin alt taç yapraklarının vücuttaki bakırın atılmasına yardımcı olduğundan Wilson hastası kişilerin de içmesi gerektiğini öneriyor.

Hibiskus Çayı Nasıl Hazırlanır?

1 su bardağı suyu alıp kaynatmaya başlayın. Kaynadığını gördüğünüz zaman içerisinde 1 çorba kaşığı hibiskus atın ve 3 dakika kaynatın. 3 dakikanın sonunda çayı ılıması için bir kenara alın ve ılıdıktan sonra süzüp yudum yudum için.

Akciğer kanseri hastalarının 10 gün, Wilson hastalarının ise 15 gün kullanması gerekmektedir ve her kullanımdan önce hazırlanmalıdır.


-------- Sponsorlu --------

Hibiskus Çayının Faydaları

Akciğer kanseri hastaları için destekleyici özelliktedir.

Wilson hastaları içinde faydalıdır.

Ateş düşürücüdür.

Soğuk algınlığına karşı kullanılabilir.

Damar sertliğinin giderilmesi için kullanılabilir.

Tansiyonu düşürür.

Tip 2 diyabet hastaları için yararlıdır.

Güçlü antioksidanlardandır.

Şişkinliğin ve gazın giderilmesine yardımcı olur.

Kötü kolestrolü düşürür.

Ödem attırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Hibiskus çayı aynı zamanda kan şekerini dengelemeye yardımcı olduğundan tatlı krizlerini önler ve ödem söktürücü olması sebebiyle kilo verme süreciniz içinde destekleyici olabilir.

Hibiskus Şerbet Tarifi

Malzemeler: 2 çorba kaşığı hibiskus, 3 su bardağı şeker, Yarım limon suyu, 4 su bardağı su, 5 veya 6 adet karanfil, 1 ya da 2 adet çubuk tarçın

Yapılışı: Öncelikle suyu tencereye alıp ısıtın. Şeker dışındaki tüm malzemeleri suyun içerisine koyup 5 dakika kaynatın. Ardından çubuk tarçını suyun içerisinden alın ve 20 dakika ağzı kapalı olacak şekilde dinlendirin. Daha sonra süzün ve soğuk olarak servis edin.

DİKKAT!: Guatr ve trioid rahatsızlığı olanların kullanmaması gerekmektedir. Hamile kadınların da kullanmaması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir