Samsunda Doktora Şiddet Olayına Mahkemeden Hapis Cezası

Samsun ilimizde özel hastanede meydana gelen hadisede; Şüpheli İ.E.’nin işi olmadığı halde çocuğuyla ilgilenmediğini belirterek doktor T.B.’ye karşı hakarette bulunduğu, hastanede çalışan güvenlik görevlisi H.C.’ye karşı da darp girişiminde bulunduğu iddia edilmekteydi.

Mahkeme, bu durum ile alakalı verdiği kararda sanık İ.E.’yi sicilinin bozuk olması ve eylemini kamu görevlisi olan birine karşı gerçekleştirmesi gerekçesiyle ertelemesiz olarak 9 ay hapis cezası ilecezalandırdı.

 

Samsun da Doktora Şiddet ve Hakaret Olayı

Olay 21 Eylül 2013 tarihinde Samsun İlinde gerçekleşmişti. Olayda şüpheli İ.E. kızını tedavi amacıyla getirdiği hastanede görevli doktorun ‘işi olmadığı halde çocuğu ile ilgilenmediğini’ söyleyerek görevli Doktor T.B ile münakaşa etmiş, ardından hakaret ettiği iddia edilmişti.


-------- Sponsorlu --------

Tartışma esnasında sanığın, görevli doktor T.B.’ye sinkaflı laflar söyleyerek hakaret ettiği, aynı hastanede çalışan güvenlik görevlisi H.C.’nin de sol bacağına tekme atarak yaraladığı ve tehdit ettiğinin iddia edildiği hadisede mahkeme kararını henüz yeni açıkladı.

Sanık İ.E. sicilinin kirli olması ve eylemini kamu görevlisi sayılacak kişiye karşı gerçekleştirdiği sebebiyle “yaralama, hakaret ve basit tehdit suçlarından” ertelemesiz olarak 9 ay hapis cezası verdi.

Kamu görevlilerine karşı yapılan şiddet olayları ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir