Kullanılmış Çay Poşetlerinin Akla Gelmeyen Kullanım Alanı

Devir tasarruf devri… Muzun kabuğu, çayın poşeti derken biz de böyle böyle zengin olacağız gençler :)

Bu 5 farklı kullanım alanı bütçenize ciddi anlamda katkı sağlayacak. Çayınızı yudumlarken arkanıza yaslanıp okumanız yeterli. Çay bittikten sonra da uygulamaya geçersiniz artık…

Vücuttaki morarıkları iyileştirir

Vücudunuzda darbe sonucu oluşan küçük morluklardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız 1 adet kullanılmış çay poşeti yeterli. Morluklardan ziyade ciltte oluşan güneş yanıkları ve minik tahrişleri de tedavi etmek mümkün. Islak çay poşetini ilgili bölgeye bastırın ve yaklaşık 5 dakika bekleyin. Saat başı bu işlemi tekrarlamak yeterli. Tahrişin, yanığın veya morluğun derecesi büyükse mutlaka bir doktora gözükün.

Sivrisinek ve örümcek ısırıklarına iyi gelir


Gülü seven dikenine katlanır diyorlar, evet ama biz gerçekten sivrisineklerden bıktık! Katlanmak yerine de bir güzel çözüm bulduk: Kullanılmış çay poşeti! Islak çay poşetlerini sinek ya da örümcek ısırığının üstüne koyun ve düşmemesi için sargı bezi yardımıyla sarın. Yarım saat bu şekilde bekleyebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Koku gidericidirler


Ayakkabılarınızın içerisine yerleştirdiğiniz kuru çay poşetleri ayak kokusunu yok edecektir. Akşamdan ayakkabınızın içine çay poşeti bırakın. Sabah kalktığınızda kokunun uçup gittiğini göreceksiniz.

Yağ çözücü etkiye sahiptir

İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde iyi bir yağ çözücüdür. Yağ ve artıklar yüzünden tıkanmış lavabolarınızı poşetler sayesinde açabilirsiniz. Tıkanmış lavabonun içerisine sıcak su dökün ve çay poşeti lavaboya atıp bekleyin. Oldu bu iş!

Buzdolabındaki kötü kokuları giderir

Bir kabın içene 2 adet kullanılmış çay poşeti koyun. Buzdolabının herhangi bir rafına yerleştirdiğiniz çay poşetleri buzdolabındaki kötü koku oluşumunu önleyecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir