İnci Soydan’ın Bayat Ekmek Maskesi

Her gün onlarca belki yüzlerce bayat ekmek çöpe atılıyor. Öncelikle sevgili Bilgi Doktoru okurlarıma ekmeklerin bayatlamaması için tedbirleri almalarını, eğer yine de bayatlıyorsa bu bayat ekmekleri kesinlikle çöpe atmamanızı, farklı uygulamalarla bu bayat ekmekleri değerlendirmenizi istiyorum.

Şimdi bu değerlendirme yöntemlerinden İnci Soydan’a ait olan bayat ekmek ile güzellik maskesi nasıl yapılır sizlerle paylaşacağım.

 

Bayat Ekmek Güzellik Maskesi Malzemeleri

1 dilim bayat ekmek içi (ana malzeme)
1 tatlı kaşığı yer fıstığı ezmesi,
1 tatlı kaşığı süzme bal,
1 yumurta akı,
2 yemek kaşığı nar suyu,
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı yoğurt

 

Yukarıda siz Bilgi Doktoru okurlarım için yazdığım bu malzemeleri blender yardımıyla iyice karıştırınız.

 

Hangi Ekmek ile Güzellik Maskesi Yapabilirim

Bütün ekmeklerin bayatlamış haliyle  yüz maskesini uygulayabilirsiniz. Ekmeğin çeşidi türü önemli değil. Temel besin öğelerini oluşturan gıdalar da eklenerek, bu maskenin bir nevi vitamin kompleksine dönüştürüldüğü söylendi.


-------- Sponsorlu --------

Ayrıca yiyebildiğimiz her şeyi cildimize uygulayarak, güzelliğimizi, gençliğimizi ve sağlığımızı korumamız mümkündür. Maske uygulaması aynı zamanda ciltteki leke oluşumlarını da önlemektedir. Yukarıda malzeme listesinde belirttiğimiz besinlerin içinde yer alan gıdaların hepsi ciltteki leke oluşumunu engelleyici enzimlerdir.

Temizlenen cilde uygulanan maskenin 15-20 dakika süreyle iyice nüfuz edebilmesi için ciltte bekletildiğini anlatan Soydan, “Bayanlar ekmek maskesiyle hem bayatlamış ekmeklerini değerlendirmiş olacak hem genç kalacak ve bütçelerine katkı sağlayacaklar. Bayanlar evlerinde ekmeği çeşitlendirerek kullanabilecekleri gibi değerli maskeler de oluşturabilirler.” diye belirtti.

Bayat Ekmek Maskesini  kullanan bayanlar, ciltlerinin nasıl güzelleştiğini ve dirileştiğini fark edeceklerdir. Bu bir anti-aging maskesi. Ekmek maskesi, mutfaktaki malzemelerle karıştırılarak haftada bir-iki kez uygulanabilir.

 

Daha önce Bayat Ekmek maskesini uygulayan veya makalemiz sonucunda görerek uygulamaya karar veren üyelerimizin tecrübelerini ve sonuçlarını bizlerle paylaşmasını temenni ediyoruz. Sağlıcakla kalın…

 

2 YORUM

  1. Pingback: Gülsuyu ile Cilt Bakımı » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Kol Sarkması Nasıl Önlenir? » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir