Günlük Streslerden Arınmak için Negatif Enerjinizi Atın

Sağlıklı Bir Yaşamı Stressiz Bir Yaşamla Bir tutabilirsiniz. Yani hayatınızda strese yer vermiyorsanız, sağlıklı yaşamın temelini oluşturmuş olacaksınız demektir.

Günlük sıkıntı ve streslerinden arınmak için Topraklama Yani Negatif Enerjinizi Atma birebir. Bunu iş yerinizde ve evinizde kendinize 5-10 dakika ayırabileceğiniz rahat hissettiğiniz herhangi bir mekanda uygulayabilirsiniz.

Topraklama yeryüzünün sakinleştirici ve yavaş enerjisi ile uyumlu bir bağlantı kurmak demektir. Toprak enerjisi bilhassa şu sıralar yaşadığımız değişim esnasında, enerjilerin bizi yerden yere vurduğu günlerde sağlam durabilmemiz için son derece pratik ve kolay bir metot. Topraklama stres, panik, telaş, depresyon, sinirlilik halinde çok işimize yarar.

Farklı şekillerle yapılsa da topraklama niyet şu olmalıdır önce negatif elektriğinizi toprağa vermeyi niyet edin ve sonrasında teşekkür etmeyi unutmayın.

– Doğada yürüyüş ya da yürüyüş meditasyonu, çıplak ayakla toprakta yürümek
– Bahçede çalışmak ve ellerinizin toprakla haşır neşir olmasına izin vermek
– Ağaçlara sarılmak, dokunmak. Bunu deli gibi görünmeden de yapabilirsiniz. Ağacın dibine oturmak gibi.

Vücudunuz size topraklamaya yani Negatif Enerjinizi Atmaya ihtiyacınız olduğunu şu şekillerde belli eder;

– Hafif baş dönmesi ya da şaşkınlık benzeri hal
– Sakarlık,
– Dalgınlık, aklı havada olmak, unutkanlık
– Hafif mide bulantısı
– Düşük enerji, yorgunluk
– Alışılanın dışında kendini keyifsiz, morali bozuk hissetmek
– Sebepsiz yere sinirli, kızgın ve ya aşırı tepki verecek şekilde olmak


-------- Sponsorlu --------

Topraklama Nedir?

Topraklama Meditasyonunu günümüzde şirketlerin çalışanlarına ferahlama yöntemi adı altında öğretmelerini sıkça duymaya başladık. Eğer bir toplantıya, eğitime ya da sunuma hazırlanıyorsanız bu teknik yapacağınız işten hemen önce çok işinize yarayacaktır. Ve yukarıdaki tüm rahatsızlıklara da birebir gelir. Bu meditasyonu her sabah 5 dakikanızı ayırarak yapmanızı tavsiye ederim. Hayatınızın yükünün biraz daha hafiflediğini, günü daha iyi geçirdiğinizi fark edeceksiniz.

Bu tekniğin amacı, hayat enerjisini sistemimize davet edip fizik ve enerji bedeni arındırmak, enerji alanımızı güçlendirmektir. Bu teknik zihni ve enerji alanını güçlendirir. Her yerde uygulanabilir ve uygulayanı meditatif bilinç haline sokar. Özellikle şifa uygulamalarından önce meditatif bilinç haline geçmek aktarılacak tesirin gücünü artırmak bakımından oldukça önemlidir.

Aşağıdaki uygulama bütününü günde 3 veya 4 kez tekrarlayabilirsiniz.

1. Ayakta durup bacaklarınızı hafifçe aralayın, gözlerinizi kapatın
2. Burundan nefes alırken dörde kadar sayın, ağızdan nefes verirken sekize kadar sayın (yani nefesinizi aldığınızın iki katı sürede verin) ve bunu üç dört kez tekrarlayın
3. Ellerinizi avuç içleri birbirine yapışık olarak göğüs hizasında birleştirin
4. Kollarınızı yukarı doğru kaldırıp V harfi gibi açın, avuç içlerinizi gökyüzüne dönük tutun
5. Hayat enerjisinin tüm auranıza ve ellerinize aktığını imgeleyin. Avuç içlerinizde bu titreşimi hissetmeye çalışın, bu pozisyonda on – on beş saniye kalın
6. Parmak uçlarınızı birbirine değdirip bedeninize değmeden ellerinizi aşağı doğru indirin, yere doğru eğilip auranızdaki tüm gereksiz frekansları toprağa gönderdiğinizi imgeleyerek ellerinizi açın
7. Ellerinizi birleştirip avuçlarınıza aldığınız enerjiyi, avuçlarınız fizik bedeninize dönük olacak şekilde auranızdan geçirerek doğrulup kollarınızı gökyüzüne açın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir