Gözlüklerin Çizilmesine Artık Son Veren Pratik Bilgi

Tüm zorluklara rağmen işimize yarayan en uygun gözlüğü bulma sürecinden ziyade; kullanım zamanında ise gözlüğün camlarının çizilmesini engellemeye çalışmak daha zor bir süreç

Tüm dikkatimize rağmen gözlüklerin camları çizilir ve kullandığımız çerçeveler zamanla zarar görür. Sizlerle paylaşacağımız bu malzemeler yardımıyla tüm bu çizilmelerin önüne geçebilirsiniz.

Karbonat

Karbonatı su ile karıştırın ve ardından gözlüğünüzün camına dairesel hareketler ile nazikçe uygulayın. Temizleme işleminiz bittikten sonra camın üzerini ıslak bir bezle silin ve kurumasına izin verin.


-------- Sponsorlu --------

Diş Macunu

Diş macununu kullanarak gözlüğünüzün çizilmesinin önüne geçebilirsiniz. Gözlük camlarınıza diş macununu sürün ve daha sonra durulayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağını gözlüklerinizin lekelenmesini önlemek için kullanabilirsiniz. Zeytinyağlı bir sabun ya da gliserin kullandığınız takdirde gözlük camlarınız bir daha lekelenmeyecektir.

Sabunun su dolu bir kap içerisinde ısınarak erimesini sağlayın. Daha sonra gliserini karışımın içine ekleyin ve soğumaya bırakın. Daha sonra bu karışımı şişeleyin ve gerektiğinde gözlüğü temizleyin. Sizler de lekelenmenin azaldığını ve çizilme olmadığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir