Doğal Klozet Temizleyici Karışım

Bu temizlik gerçekten içinize sinecek!

Evlerimizde en temiz olmasını istediğimiz yerlerden biri kozetlerdir. Her zaman steril ve bembeyaz olmasını isteriz. Bunun içinde evlerimizdeki en ağır kimyasal maddeler içeren ağartıcıları ve çamaşır sularını kullanırız. Peki kozetleri, ağır kimyasallar olmadan steril ve temiz nasıl yapabilirsiniz?

Sirke ve karbonat tozu karışımını biraraya getirerek kirli her türlü yüzeyi kesinlikle çok etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Klozet temizleyicisi yapmak için gerekli malzemeler:

1/2 su bardağı kabartma tozu

1/4 su bardağı doğal sıvı sabun

10 damla uçucu yağ (isteğe bağlı)

1/4 su bardağı hidrojen peroksit (oksijenli su)

1 su bardağı sıcak su

1/4 su bardağı sirke

Büyük karıştırma kabı

Çırpma teli

Huni

Plastik şişe


-------- Sponsorlu --------

Yapılışı:

Doğal ürünler ve temizleme maddeleri satan bir mağazadan, doğal sıvı sabun alabilirsiniz. sıvı sabun içine karbonatı karıştırın. Bunun için büyük bir karıştırma kabı kullanın.

Eğer klozet temizleyicisi kokusunu kişiselleştirmek isterseniz, o zaman birkaç damla uçucu yağ ekleyin. Okaliptüs, limon, portakal, ya da biberiye bu temizleyiciye güzel bir koku verir ve antibakteriyel özelliği de vardır. Bu karışımın içine oksijenli suyu da ilave edin.

Ölçerek koyduğunuz malzemeleri çırpıcı ile yavaş yavaş karıştırın. Ardından önce sıcak su ve sirkeyi ekleyin. Yaptığınız karışım köpürecektir.

Artık temizleyiciniz, kullanıma hazırdır. Bunun için bir huni kullanmanızı öneriyoruz. Huni yarımıyla temizleyiciyi klozete dökebilirsiniz.

Karışımı, klozete dökün. 5 ila 10 dakika arasında kalmasını sağlayın. Ardından tuvalet fırçasıyla klozetin içini ovun ve durulayın. Hem temiz, hem steril, hem de bembeyaz klozetle sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir