Bu İşaret Yazılı Tavalarınızı Derhal Atın

Mutfağımızdaki eşyaları yenilemek çoğu zaman bizlere terapi gibi gelir. Teknolojisinin giderek gelişmesiyle mutfak malzemelerini temizlemek ya da değiştirmek eskisi kadar zor değil.

Ne yazık ki ne olursa olsun tava ve tencereler konusunda tereddütlüyüz. Sağlığımıza karşın oluşabilecek negatif etkisini yok saymamalıyız.


-------- Sponsorlu --------

Aldığınız tencere, tava ya da pişirme kağıtlarında “PFASs” yazılı bir etiket görüyorsanız, bir an önce kurtulmalısınız. Bu tip tava ve tencereler yemeklerinizin yapışmamasını ya da yanmamasını sağlıyor diye tercih edildiğini biliyoruz. Ayrıca plastik kapların içeriğindeki kimyasallar zararlı olup karaciğer sağlığınızı, sindirim sisteminizi ve bağışıklık sisteminizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Bahsettiğimiz damgaya sahip olan bu tip malzemeler ısıtıldığında zararlı olabilecek kimyasallar yayıyor. Yemeği yeseniz dahi soluduğunuz havaya nüfuz ettiğinden zararlı.

Bunların yerine çevre dostu olan mutfak ürünlerini kullanmanız daha yararlıdır. Böylelikle kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını koruyabileceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir