Bel Fıtığına 10 Dakikada Nokta Atışı Tedavisi

Bel fıtığı tedavisinde nokta atışı yeni nokta atışı yöntemi

Uzmanlar 10 dakikalık bir tedavi ile bel fıtığının geçirilebildiğini açıkladı.

Artık 10 dakikada Bel Fıtığından Kurtulabileceksiniz.

Nokta Atışı yani diğer bir ismiyle Epidural Enjeksiyon tedavisi.Bel Fitigina Nokta Atisi Tedavisi

Nokta Atışı üç farklı şekilde uygulanmaktadır.

1- Belin orta bölümünden yapılan,

2- Kuyruk sokumuna yakın kısımdan yapılan

3- Direkt sinir kanalına yapılan şeklinde.

Nokta Atışı Nedir? Nasıl Yapılır?

Belin en alt bölümünden uzun spinal iğne ile ultrason eşliğinde yapılan bu tedavinin başarı oranı yüzde 70 oranındandır.

Belin tam orta kısmından yapılan nokta atışı ise uzun zamandır uygulanan bir yöntem olup, bilhassa kanal daralması ve her iki sinir kanalını daraltan geniş tabanlı orta hat fıtıklarında tercih edilebilmektedir.

Günümüzde geliştirilen direkt sinir kanalı enjeksiyon tekniği ise nokta atışı yöntemleri içerisinde en etkili olanıdır.


-------- Sponsorlu --------

Direkt Sinir Kanalı Enjeksiyonu

Bel fıtıkları genellikle tek bir taraftan çıkmaktadır. Dolayısıyla tedavide fıtığın olduğu sinir kanalına yönelik yapılması düşüncesinde yola çıkarak, sinir kanalı enjeksiyonu tekniği geliştirilmiştir. Mesela, sağ L4-5 seviyesinde fıtığı olan bir kişiye, direkt olarak sağ L4-5 sinir kanalına nokta atışı yapılarak tedavi saplanabilir.

AVANTAJLARI;

Bu tekniğin avantajları; tek bir sinir kanalına yapıldığı için yalnızca istenilen kısım tedavi edilir. Kullanılan ilaç dozu daha az olduğu için yan etkilerine daha az rastlanmaktadır. Direkt olarak etkilenen sinir ve fıtık bölgesine enjeksiyon yapıldığından, tedaviden yarar görme ve başarı seviyesi daha fazladır.

Nokta Atışı Tedavisinin Riski veya Yan Etkisi Var mı?

Nokta atışları, dünyada ortalama 50 senedir güvenle yapılan tedavi yöntemlerindendir. Görüntüleme eşliğinde yapılan enjeksiyonlarda yan etkiler oldukça azdır. İğnenin sinir kanalına girişi, kontrast maddenin sinir kanalında yayılması ekrandan canlı şekilde görülerek son derece güvenli bir enjeksiyon yapılmaktadır.

Yine de tüm teknolojik gelişim ve tedbirlere rağmen az da olsa işlemin kendisine ya da kullanılan ilaçlara bağlı bazı istenmeyen etkilere rastlanılabilmektedir. En fazla rastlanan yan etkiler; geçici başağrısı, enjeksiyona bağlı geçici ağrı ve enjeksiyon esnasında tansiyon düşmesidir. Ayrıca nadiren de olsa kanama ve enfeksiyon ihtimali de bulunmaktadır.

Bel Fıtığı İçin Koltuklu Yeni Alet Tedavisi için Göz Atın >>>

12 YORUM

  1. Pingback: Gebelikte Göbek Fıtığı » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir