Bel Fıtığına 10 Dakikada Nokta Atışı Tedavisi

Bel fıtığı tedavisinde nokta atışı yeni nokta atışı yöntemi

Uzmanlar 10 dakikalık bir tedavi ile bel fıtığının geçirilebildiğini açıkladı.

Artık 10 dakikada Bel Fıtığından Kurtulabileceksiniz.

Nokta Atışı yani diğer bir ismiyle Epidural Enjeksiyon tedavisi.Bel Fitigina Nokta Atisi Tedavisi

Nokta Atışı üç farklı şekilde uygulanmaktadır.

1- Belin orta bölümünden yapılan,

2- Kuyruk sokumuna yakın kısımdan yapılan

3- Direkt sinir kanalına yapılan şeklinde.

Nokta Atışı Nedir? Nasıl Yapılır?

Belin en alt bölümünden uzun spinal iğne ile ultrason eşliğinde yapılan bu tedavinin başarı oranı yüzde 70 oranındandır.

Belin tam orta kısmından yapılan nokta atışı ise uzun zamandır uygulanan bir yöntem olup, bilhassa kanal daralması ve her iki sinir kanalını daraltan geniş tabanlı orta hat fıtıklarında tercih edilebilmektedir.

Günümüzde geliştirilen direkt sinir kanalı enjeksiyon tekniği ise nokta atışı yöntemleri içerisinde en etkili olanıdır.


-------- Sponsorlu --------

Direkt Sinir Kanalı Enjeksiyonu

Bel fıtıkları genellikle tek bir taraftan çıkmaktadır. Dolayısıyla tedavide fıtığın olduğu sinir kanalına yönelik yapılması düşüncesinde yola çıkarak, sinir kanalı enjeksiyonu tekniği geliştirilmiştir. Mesela, sağ L4-5 seviyesinde fıtığı olan bir kişiye, direkt olarak sağ L4-5 sinir kanalına nokta atışı yapılarak tedavi saplanabilir.

AVANTAJLARI;

Bu tekniğin avantajları; tek bir sinir kanalına yapıldığı için yalnızca istenilen kısım tedavi edilir. Kullanılan ilaç dozu daha az olduğu için yan etkilerine daha az rastlanmaktadır. Direkt olarak etkilenen sinir ve fıtık bölgesine enjeksiyon yapıldığından, tedaviden yarar görme ve başarı seviyesi daha fazladır.

Nokta Atışı Tedavisinin Riski veya Yan Etkisi Var mı?

Nokta atışları, dünyada ortalama 50 senedir güvenle yapılan tedavi yöntemlerindendir. Görüntüleme eşliğinde yapılan enjeksiyonlarda yan etkiler oldukça azdır. İğnenin sinir kanalına girişi, kontrast maddenin sinir kanalında yayılması ekrandan canlı şekilde görülerek son derece güvenli bir enjeksiyon yapılmaktadır.

Yine de tüm teknolojik gelişim ve tedbirlere rağmen az da olsa işlemin kendisine ya da kullanılan ilaçlara bağlı bazı istenmeyen etkilere rastlanılabilmektedir. En fazla rastlanan yan etkiler; geçici başağrısı, enjeksiyona bağlı geçici ağrı ve enjeksiyon esnasında tansiyon düşmesidir. Ayrıca nadiren de olsa kanama ve enfeksiyon ihtimali de bulunmaktadır.

Bel Fıtığı İçin Koltuklu Yeni Alet Tedavisi için Göz Atın >>>

12 YORUM

 1. Fiyat konusunda malesef ki çok net bilgimiz yok ancak fikir almanız için İstanbul’da bir merkezin numarasını verebiliriz. Burdan gerekli seans ve fiyat bilgisini öğrenme şansınız mevcut.

  Lütfen referans veya yönlendirme anlamında düşünmeyiniz. Sadece İnternetteki araştırmamız sonucu elde ettiğimiz numaları sizinle paylaşıyoruz..

  0(212) 435 0 667 0(505) 861 6339 0(541) 535 2135

  Geçmiş Olsun, Sağlıcakla Kalınız…

 2. Pingback: Gebelikte Göbek Fıtığı » Bilgi Doktoru

 3. ramazan Karademir

  2001. De sagtaraflmdam. Amaliyat oldum. Simdi. Sol tarafimda l4 l5 l5s1 de bana yardimci. Olurmusunuz her dr. Platin. Takilmasini. Soyluyor. Yardim edin LTFEN

 4. Banu Genç

  Bendede bel fıtığı vardı neler denediysem geçmedi. Tam 7 yıl çektim.
  Bir arkadaşım bioenerjiyi önerdi. Daha önce kendi epey bir yer araştırmış. kendisindede boyun fıtığı vardı.
  Sonunda bioenerjiyi denedim. (Aslında hiç inanmam :)
  Bioenerjide Yavuz Şimşek üzerine uzman kişi tanımam.
  Adam Bioenerji uzmanı belimde fıtığım vardı ve neredeyse 7 günde fıtığım yok oldu.
  Allah Yavuz beyden razı olsun mükemmel bir bioenerji uzmanı.
  İzmir de ikamet edip doktorlardan fayda görmeyen herkese tavsiye ederim.
  İnternette ŞimşekBioenerji diye aratırsanız iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  Ben çok araştırmıştım sonunda çare buldum en azından çare arayanlara bir faydam olsun :)

  • Ferhat Aktaş

   Yavuz Şimşek adını bende halamdan duymuştum benim halamda boyun fıtığı vardı, halamda izmir de yaşıyor ve 1 sene önce yine bu kişiye gitti ve şimdiye kadar çok rahat. Sanırım Alsancak tarafındaydı çünkü halamı iki kere seansa ben bırakmıştım. Neyse bence faydalı bir paylaşım olmuş.

 5. Halime B.

  bende migren vardı ve sagolsun banu hanımın burdaki simsekbioenerji yorumunu gördükten sonra yavuz beyin yanına gittim ve 10 gün içinde yıllardır çektiğim migrenimden kurtuldum Allah önce Yavuz beyden sonrada Banu hanımdan razı olsun. herkese acil şifalar dilerim.

 6. ayseguj

  Bnimde son evre fitik ve bek kenjgimde ayrilma vaf 27yasindayim hamilelikte o, ustur ugneyi yaptirdim ama canim cikti 20 dk cok yanma yapiyo 2gun ayagim yoktu sizdede bukadar uzunmu oldu hissetmeme 1sene doldu agrim azdi tekrar yaotircam korkuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir