Yumurtadaki Kirli Tuzak

Sahtekarlar sağlığımız ile oynamaya devam ediyor.

40 günde yetiştirilerek satışa sunulan GDO’lu tavukların ardından şimdi de yumurtalar ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya çıktı. Kamuoyunda yankı bulan bu iddiaya göre kimyasal maddeler kullanılarak yumurtanın rengi ile kolaylıkla oynanabiliyor.

Fox haber ekranlarında yayınlanan haberde sağlığımız ile nasıl oynandığı gözler önüne serildi.

Yumurta üreticileri bir takım kimyasal maddeleri kullanarak yumurtanın sarısını istenilen tonda ayarlayabiliyor. Özellikle rengine bakarak satın aldığımız yumurtaların sağlığımıza yararından çok zararı olabilir.Sağlığımızı resmen hiçe sayıyorlar!


-------- Sponsorlu --------

Yumurtadaki hileyi ortaya çıkaran Onkolog Doktor Yavuz Dizdar bu konuda korkutan uyarılarda bulundu. Dizdar tavukların yemlerine karıştırılan kimyasallar ile yumurta sarısı istenilen tonda elde edilebildiğini, bu konuda vatandaşın çok bilinçli davranması gerektiğini açıkladı.

Bazı yumurta üreticileri  daha renkli ve güzel tonlarda yumurta elde edebilmek adına bu kimyasalları kullanarak sağlığımızı ciddi şekilde riske atıyor. Çünkü kullandıkları bu kimyasallar insan sağlığı için çok zararlı maddelerdir.

Bu yazıyı lütfen bütün tanıdıklarınıza gönderiniz. ( Paylaşalım )

6 YORUM

 1. İsmail KARASABAN

  Güzel açıklamışsınız ama tüketici olarak ne yaparız biz nasıl anlarız bunları bir türlü aklım almıyor bu ülkenin Tarım Bakanlığı var bunlar niye göz ardı ediliyor.

 2. nur arslan

  Buradan Yetkililere sesleniyorum.NE OLUR ŞU VATANDAŞLARINIZA lutfen artık ÖNEMSEYİN. SİZLERİ,oraya getirdik ki bizi üzen, sağlığımızla oynayanlara fırsat vermeden CEZALANDIRMANIZDIR. LÜTFEN SAYIN SAĞLIK BAKANI. VE SAYIN TARIM BAKANI SESİMİZİ DUYUN ARTIK. SAYGILAR.

  • Cengiz

   1 – Evet sarısı koyu olanlar tercih ediliyor. Böyle bir tercihi yapmamak gerek biz dile getirirsek maalesef onlar da rengi koyulaştırıyor. 2 – GDO suz yem daha çok da mısır kalmadı deniyor. 3 – 38 günde kesime gelen red broyler tavuğu yerine saso cinsini tercih edersek üretici de belki yön değiştirir. Bu Hayellerle iyi günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir