Vücudu Temizleyen Bitkiler

Limon

Mükemmel bir karaciğer arındırıcısı olan limon, glutatyon denilen önemli bir maddeyi üretmek için vücut tarafından ihtiyaç duyulan C Vitamininin en zengin kaynağıdır. Glutatyon, karaciğerdeki zararlı kimyasalların temizlenmesine yardımcı olur. Her gün içtiğiniz suyun içine bir adet limon suyu ekleyebilirisiniz.

Sarımsak

Özellikle kan ve bağırsaklardaki zararlı bakteriler, bağırsak parazitleri ve virüsleri temizlemek için sarımsak yemelisiniz. Ayrıca damarlarda zararlı maddelerin birikmesini önlemeye yardımcı olur ve anti kanser ve antioksidan özellikleri vardır. Bunlara ek olarak, sarımsak sinüs ve akciğerlerde mukus birikmesini engelleyerek, solunum yollarını temizler.

Avokado

Biz genelde avokadoyu temizleyici bir yiyecek olarak düşünürüz fakat bu güçlü besleyici, kolesterolü düşürür ve damarları yok eden toksisiteyi bloke ederken kan damarlarını genişletir. Avokado, glutatyon denilen bir besin içerir bu da, en azından otuz farklı kanserojeni bloke eder ve karaciğerin sentetik kimyasallardan arınmasını sağlar.

Pancar

Pancar, doğal bitki bileşenlerinin eşsiz bir karışımını içerir. Bu da onu üstün kan ve karaciğer temizleyicisi yapar.

Su Teresi

Eğer su teresini henüz denemediyseniz, bir sonraki sandviçinize eklemeyi unutmayın çünkü su teresi, detoksifikasyon enzimlerini yükselterek vücuttaki kanserli hücrelere etki eder.

 

Yabanmersini

Gerçekten en güçlü iyileştirici yiyeceklerden biri olan yaban mersini, acıyı azaltırken, kronik enflamasyonun dokulara zararlı etkilerini azaltmaya yardımcı doğal aspirin içerir. Yabanmersini aynı zamanda idrar yollarındaki bakterileri bloke ederek antibiyotik olarak hareket ederler böylece enfeksiyonları da önlemeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda antiviral özelliklere sahiptir ve kan-beyin bariyerini geçerek hassas beyne erişmesi sağlanan toksinleri engellemeye yardımcı olurlar.

Lahana

Lahana çok sayıda anti kanser ve antioksidan bileşikler içerir ve karaciğerdeki aşırı hormonu yıkmaya yardımcı olur. Lahana aynı zamanda sindirim sistemi ve sigara dumanında bulunan zararlı bileşenlerin bazılarını temizler. Ayrıca karaciğerin detoks yeteneğini güçlendirir.


-------- Sponsorlu --------

Kereviz ve Kereviz Tohumları

Kereviz ve kereviz tohumları mükemmel kan temizleyicilerdir ve vücudu kanserli hücrelerden arındırmaya yardımcı olabilecek, çok sayıda farklı anti kanser bileşenlerini içerir. Kereviz tohumları yirmi adet anti-enflamauar madde içerir. Özellikle sigara dumanında bulunan maddeleri vücuttan arındırmak için idealdir.

Kızılcık

Antibiyotik ve antiviral maddeler içerdiğinden dolayı, idrar yollarında kalıcı olabilecek zararlı bakteri ve virüslere karşı vücudu temizler.

Keten Tohumu ve Keten Tohumu Yağı

Esansiyel yağ asitleri, özellikle de omega-3 ile donatılmış keten tohumu ve keten tohumu yağı, vücuttaki birçok temizlik fonksiyonu için gereklidir.

Elma

Elmanın içinde, vücudu kolesterol ve ağır metallerden arındıran bir çeşit lif olan yüksek miktarda pektin maddesi bulunması nedeniyle, toksik oluşumunu ortadan kaldırmaya ve bağırsakları temizlemeye yardımcı olur.

Greyfurt

Kolesterolü düşüren ve böylelikle kanı temizleyen pektin lifinin faydalarını en iyi şekilde almak için kahvaltıda greyfurt tüketin. Pektin aynı zamanda ağır metalleri bağlayarak vücudun onları dışarı atmasını sağlar. Aynı zamanda vücuttaki virüsleri temizlemeye yardımcı olabilecek antiviral bileşenleri içerir. Greyfurt mükemmel bir bağırsak ve karaciğer arındırıcıdır.

Kale marulu

Kale marulunun anti kanser ve güçlü antioksidan bileşenlerinden en iyi şekilde faydalanmak için buharda pişirerek tüketmeyi tercih edin. Aynı zamanda lif açısından da yüksektir, böylelikle bağırsak sistemini temizlemeye yardımcı olur. Lahana gibi kale marulu da, sigara dumanında bulunan bileşenleri nötralize etmeye yardımcı olur ve karaciğer temizliğini güçlendirir.

Baklagiller

Baklagiller lifle doludur, bu nedenle kolesterolü düşürmeye, bağırsakları temizlemeye ve kan şeker seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda vücudu kansere karşı korur.

Deniz Yosunu

Yosun batı dünyasında yeterince önem verilmeyen bir sebzedir. Bir araştırmada yosunun, radyoaktif atıkları vücuttan kurtardığı gözlenmiştir. Aynı zamanda yosun ağır metalleri vücuttan elimine eder.

Su Teresi

Eğer su teresini henüz denemediyseniz, bir sonraki sandviçinize eklemeyi unutmayın çünkü su teresi, detoksifikasyon enzimlerini yükselterek vücuttaki kanserli hücrelere etki eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir