Salgın Hastalıklardan Nasıl Korunuruz

Salgın Hastalıklar ve korunma yöntemleri ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık. Bu yazımızda sevgili bilgidoktoru.com okurlarımıza Salgın Hastalıklardan Korunmak için alınacak önlemler hakkında bilgiler vereceğiz.

Veba Hastalıklarına Karşı Kullanılacak İlaç

Özellikle bu günlerde “Habb-ı ilahı” denen ilaç kullanılmalıdır. Zira bu ilaç çok mübarek olup, bedenden kötü maddeleri kovar, kötü rutubetleri ayırır, veba havasının zehrini uzaklaştırır.

Salgın Hastalıklarından Koruyan İlaçlar

Bu hapta tiryak özelliği vardır. Bu ilacın seçilmiş ve belirleme edilmiş formülü şöyledir;

Yaklaşık 30 gram Sabr-ı uskuturi (Latincede aloea socotrina, Türkçe’de Sabır)

15 gram Mürr-i safı

15 gram safran (zaferanda diye adlandırılan çiçek)


-------- Sponsorlu --------

Bunları havanda dövüp gül suyu (ma-i verd) ile ya miski elma (kokulu elma) suyu ile yoğurup haplar yapılabilir. Büyük insanlara 3 gram kadar ve çocuklara ise 1,5 gram kadar verilir.

Havadaki Mikropları Öldüren Tütsü

Öd ağacı, amber, laden, akgünlük, kara günlük ve sakız gibi yararlı ağaçları yakarak tütsü yapılmalıdır. Çünkü bunların dumanı havanın zararını uzaklaştırıp düzeltir.

Ayrıca daima sandal, kafur ve gül suyu koklanmak ve yaşanılan yerlere sirke ile gül suyunu karıştırıp serpilmelidir. Böyle havalarda cinsel ilişkiye girmekten çok sakınmalı, hamama girmemeli ve aşırı hareket edilmemelidir.

Mümkün olduğu kadar öfkelenmekten, gam keder ve kaygıdan sakınmak gerekmektedir.

Salgın Hastalıklar ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Sağlık Bakanlığı 2015 Domuz Gribi Açıklaması » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir