Mısır Şurubu Zararları - Glikoz Şurubu

Mısır Şurubu Zararları – Glikoz Şurubu

Mısır Şurubu kansere ve kronik hastalıklara davetiye çıkarıyor..!

Günümüzde dışarı satılan yiyecek ve içeceklerin hemen hemen hepsinin içerisinde tatlandırıcı olarak glikoz şurubu yani mısır şurubu bulunuyor. Normal şeker yerine kullanılan mısır şurubu maliyetinin düşük olması ve normal şekere göre daha fazla tatlandırma özelliği olması sebebiyle üreticiler tarafından maalesef sıklıkla tercih edilir.

Mısır şurubu ilk olarak vücuda girdiğinde vücudun şeker dengesini al üst eder ve hormonal düzeni bozar. Uzun vadede ise kansere yakalanma riskini artırır.

Uzun yıllardır yapılan araştırmalara göre mısır şurubunun kanserli hücreleri beslediği kanısına varılmıştır.

Mısır Şurubu Zararları

* Başta pankreas kanseri olmak üzere bir çok kanser çeşidine yakalanma riskini artırdığı kanıtlanmıştır.

* Şeker hastalığına yakalanma riskini artırır.

* Yüksek kolesterole sebep olur.


-------- Sponsorlu --------

* Kansızlık sorunu oluşturur.

* Kalp ve karaciğer büyümesine neden olur.

* Obezite, aşırı şişmanlığın yaşanmasını önemli ölçüde tetikler.

Hazır Gıdaların İçindekiler Bölümü Kontrol Edilerek Tüketlmeli

Dışarıdan alınan yiyecek ve içeceklerin içerisinde glikoz şurubu olup olmadığı tadına bakılarak anlaşılmaz. İçerisinde glikoz şurubu olduğu yalnızca içindekiler kısmına bakılarak anlaşılabilir.

Genellikle baklava, kadayıf, şekerpare gibi şerbetli tatlılar ile dondurma, meyve suyu, gazoz, kola ve maden sularında ve gofret, çikolata, bisküvi, kek gibi gıdalarda mısır şurubu sıklıkla bulunur. Kısacası dışarıdan aldığınız her paketlenmiş gıdaların içerisinde mısır şurubu yani glikoz şurubu bulunabilmektedir.

Uzun dönemde ciddi problemlere yol açacak bu maddenin tüketilmesini mümkünse en aza indirmek hatta tamamen hayatınızdan çıkarmak sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

2 YORUM

  1. nuray

    Merhaba hocam misir surubu zararli diyorsunuz ki zaten oyle madem bukadar zararli neden hamilelere seker yuklemesi yapiliyo vucuda girince altust ediyo sa neden kullandiriyo doktorlar

  2. elif

    seker yükleme seker hastaligi tespiti icin yapiliyor , tadavi amacli degil , tani amacli bir yöntemdir , demek istedigim kimseye düzenli olarak seker yüklemesi yapilmiyor. 50gr glikoz iciriliyor bildigim kadariyla.. bir küp seker 2,77 gr sa yaklasik 18-19 küp sekerine denk geliyor.Buda orta sekerli cay icin biri icin günde 10 bardaga denk gelir yada bir dilim baklavada ortalama 10gr seker olsa, 5 dilim baklava olarak düsünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir