Migren Ağrıları için Doğal Çözüm Önerileri

Migren rahatsızlığı olan insanların yaşamlarını oldukça etkileyen şiddetli baş ağrılardır. Migrenle başa çıkmak epey zahmetlidir.

Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için Migren hastaları için doğal çözümleri araştırdık.

Migren hastalığı nörolojik bir rahatsızlıktır. Hastalığa yakalanan kişilerin beyninde bulunan kimyasal maddelerin eksilmesi ya da etkinliğini göstermemesi gibi durumlarda ortaya çıkar ve kişinin şiddetli baş ağrısı çekmesine sebep olur. Bu durumda kişi sakin bir ortamda uyumak istemektedir.

Migren hastalığının neyse ki hayati bir tehlikesi yoktur ama şiddetli atak durumlarında bir risk oluşur.

Migren Ağrısı İçin Doğal Çözümler

– Migren hastalarına öncelikle önerilecek şey sudur. Çok fazla su tüketmeleri gerekmektedir. En az günde 2-2,5 litre su tüketmeleri gerekir.

– Migren ataklarının başlayacağının anlaşılacağı zaman şakaklara yapılan masaj hastaları çok rahatlatacaktır.

– Migren ağrıları kendini gösterdikten sonra yapılması gereken şey ise bedenin sıcak baş bölgesinin ise serin tutulmasıdır.

– Migren ağrıları ışıklı ortamlarda daha çok kendini göstermektedir. Hastalığı başlayacağını hissettiğiniz durumlarda karanlık bir ortamda dinlenmenizi öneririz.

Migren Ağrıları ile alakalı bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konudaki sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacağımızı hatırlatmak isteriz. Sağlıcakla Kalın…

 

2 YORUM

  1. Birsen Duran

    Bu migren beni öldürecek sonunda. Yine vurdu sabah sabah. Onerilerinizi uygulamaya calisacagim. Tesekkurler

  2. Birsen Duran

    Bu migren beni öldürecek sonunda. Yine vurdu sabah sabah. Onerilerinizi uygulamaya calisacagim. Tesekkurler