Kış Mevsiminde Sağlıklı Yaşam Önerileri

Kış mevsiminde sağlıklı bir hayat için tavsiye edilenler ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Kış mevsimde genellikle daha fazla hasta olmaktayız. Bunda biraz psikolojik etki var, tabiki biraz da kendimize bakamamanın etkisi var.

Eğer kış günlerinde nasıl giyineceğimizi veya nasıl beslenmemiz gerektiğini bilirsek, hasta olmadan sağlıklı bir şekilde kış mevsimini atlatabiliriz.

BilgiDoktoru.com sitemizde siz değerli okurlarımız için önceki yazılarımızda sizleri soğuk havalardan koruyacak beslenme tavsiyelerimizi anlatmıştık. Şimdi bu yazımızda da sizlere kış günlerinde yapmanız gerekenleri veya yapmamanız gerekenleri dile getirmeye çalışacağız.

Kış mevsiminde sporu arttırarak uygulamalı ve çokça yapmalıdır. Kış mevsiminde çok hareket etmek ve sevilen sporları yapmak sağlık için son derece iyidir.


-------- Sponsorlu --------

Kışın Nasıl Giyinmeliyiz

Kışın sıcaklık verecek kıyafetler giyinmeli; bunlar tercihen kaim pamuklu ve kürklü kıyafetler olması gereklidir. Kürklerden vaşak ve samur kürkü kış için makuldür.

Kışın sıcak hamama sık gidilmelidir. Ayrıca hamamdan çıkılınca sıcak nitelikteki öd, amber gibi kokularla tütsü yapılmalıdır. Ayrıca masaj yaptırmak, vücudu ovdurmak da çok yararlıdır.

Kışın Cinsel İlişki Zararlı mı?

Kışın çok cinsel ilişki zararlıdır; tabiatı zayıflatır, sinirlere zarar verir ve baş ağrısı yapar bunu dikkate almak gerekmektedir.

Kış döneminde sağlıklı yaşam önerileri ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

2 YORUM

  1. Pingback: Tekvandonun Kelime Anlamı | Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Gaziantep Kış Lahmacunu Tarifi » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir