Keçiboynuzu Yoğurda Karıştırarak Yerseniz

Eğer keçiboynuzunu yoğurt ile karıştırıp yerseniz; kemik erimesi, radyasyon, akciğer ve kolestrol gibi hastalık risklerini azaltırsınız.

Keçiboynuzunun içeriğindeki besin değerleri sayesinde, yoğurtla karıştırılıp tüketildiğinde sağladığı faydalar sizi şaşırtacak. Keçiboynuzunun en çok bilinen faydası kemikleri kuvvetlendirmesi iken; yoğurtla beraber tüketildiğinde adeta bir şifa bombası haline geliyor. Keçiboynuzunun çekirdeğini de öğüterek tüketebilirsiniz. Aynı zamanda pekmezi de yapılabiliyor.

Keçiboynuzunun merak ettiğiniz yararlarını Ananesel Tıp konusunda uzman Dr. Muammer Yıldız sizler için derledi, işte o maddeler…

KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR
Kadınların ileri yaşlarında yaşadığı kemik erimesi problemini önleyen keçiboynuzu içerdiği yoğun kalsiyum miktarı sayesinde de çocukların da kemiklerinin güçlenmesine katkı sağlıyor.

ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİYOR
Balgam söktürücü özelliği de bulunuyor. Süt ile karıştırılıp tüketildiğinde öksürük problemini kısa süre içinde çözüyor.

KABIZLIĞI ENGELLER
Keçiboynuzunun posası kabızlığı engellemenin yanı sıra sindirim sistemini düzenleyici etkisiyle de bilinir.

KAN KOLESTEROLÜNÜ DENGELER
Yapılan araştırma sonuçlarına göre kan kolesterolünü dengeleyen keçiboynuzunu 2 ay boyunca süt, yoğurt ve su ile tüketildiğinde kan kolesterolünü dengeler.


-------- Sponsorlu --------

AKCİĞERLERİ TEMİZLİYOR
Özellikle sigara kullanan bireyler için önerilir.

Akciğer sağlığını olumlu etkileyen keçiboynuzu özütü her sabah aç karna yoğurtla tüketilmelidir.

Keçiboynuzunun çekirdeği dünyanın en sert çekirdeği seçilmiştir. Tüm keçiboynuzu çekirdeklerinin ağırlıkları ve sertlikleri aynıdır. Bu nedenle ziynet eşyalarında sıklıkla kullanılır. Toz haline getirilerek de tüketilebilir.

PEKİ KEÇİBOYNUZU ÇEKİRDEĞİNİN YARARLARI NELERDİR?

–Herkesin bildiği gibi kalsiyum, sütte büyük ölçüde bulunur. Fakat, keçiboynuzu çekirdeğinin içerdiği kalsiyum süte oranla 3 kat daha fazladır. Vücudun günlük ihtiyaç duyduğu kalsiyum oranının %70’ini karşılar.

–İçeriğindeki yüksek miktarda fosfor, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirir. Keçi boynuzunu uzmanlar tarafından özellikle gelişim çağındaki çocukların ve hamile kadınların tüketmesini öneriyor.

–Çinko içeriği de fazla olan keçiboynuzu çekirdeği tozunun bir kaşığı ile bir su bardağı sıcak suyu karıştırıp içerseniz vücuttaki hormon seviyeleri düzenlenir.

– Astım ve nefes darlığı yaşayan bireylerin kullanabileceği doğal bir ilaçtır. Antioksidan özelliği de bulunan keçiboynuzu, boğaz enfeksiyonu için de yararlıdır. Akciğerleri temizler.

– Sinir hücrelerinin deforme olmasını engeller. Strese iyi gelir. Keçiboynuzu çekirdeğinden yapılan kahvenin gün içerisinde yaşanan halsizliği giderdiği bilinmektedir.

– Radyasyonu, vücuda besin alımıyla giren ağır metal maddeleri ve tarımsal atık ilaçların neden olduğu zehirli maddeleri kısa sürede vücuttan atar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir