Kahve Telvesi Yeme İsteği Hastalık Belirtisi mi?

Demir eksikliği anemisi olanlar Kahve Telvesi Yemek İsterler

Eğer kahve telvesi yeme isteği duyuyorsanız derhal bir hekime görünmelisiniz!

Demir Eksikliği anemisi ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Kahve telvesi yada buz yeme talebi duyan insanların demir eksikliği anemisinden şüphelenmesi gerektiğini vurgulayan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemotoloji Kliniği Sorumlusu Uzman Dr. Cengiz Ceylan, “Vücut isteyebilir ancak kahve telvesi yemek anemiyi provoke ederek hastalığın şiddetini çoğaltabilir” dedi.

Demir eksikliği anemisinin immun sistemi etkilediğini ve rahatsızlıklara karşı bağışıklığın düştüğünü anlatan Ceylan, bireyin çoğu rahatsızlığa daha hızlı yakalanabileceğini de vurguladı.

Uzman Doktor Ceylan, demir eksikliği anemisinin bağırsak sistemi ve kadın rahatsızlıklarının da habercisi olabileceğini de vurguladı.


-------- Sponsorlu --------

Demir eksikliği anemisi olanların et, balık, tavuk, karaciğer yemesi gerektiğini, bu besinleri tüketmiyorsa baklagiller, fasulye, mercimek yemesini öneren Cengiz Ceylan, yumurta, badem, üzüm, kuru eriğin de demir bakımından zengin olduğunu hatırlattı.

Kırmızı ile beyaz eti yeteri kadar yemeyen bireylerde demir eksikliği anemisi ile karşılaştıklarını belirten Cengiz Ceylan, “Uygun diyet uygulanmazsa, diyet programı çinko ve demir yönünden eksik olduğu taktirde 30 – 50 gün gibi zaman içerisinde kandaki demir azalmaktadır ve hastalıklar başlar” şeklinde konuştu.

Kahve Telvesi Yeme Arzusu ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

2 YORUM

  1. Pingback: Kahvenin Zayıflamaya Etkisi –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir