Hastalık Taşıyan Kötü Hava

Öldürücü ve bulaşıcı hastalıkların olduğu bir atmosferler ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Öldürücü Salgın Hastalık Havası

En korkulan hava tipi; öldürücü salgın hastalık getiren havadır. Doktorlar eski tıp kitaplarında salgının gelme nedenini şöy­le dile getirmiştir;

Salgınların Gelme Nedenleri

Bilinmelidir ki havanın cevheri bozulup bir biçimde kötü bir nedenle vasıflanmışa insana, hayvana ve bitkilere zarar verir ve veba salgını yaratır.

Burada içerisinde yaşanan havanın kirlenmesi kastedilir. O tarihlerde mikroplar ve onların neden olduğu hastalıklar tam ola­rak bilinmediğinden bu çok korkulan durumun nedeninin ya yeryü­zünden veya gökyüzünden kaynaklandığı belirtilirdi.

Salgın hastalık getiren havanın yeryüzündeki nedeni ilk önce kötü kokular olduğu düşünülür.

Eğer o çevrede ölmüş ve gömülme­miş hayvanlar varsa yada savaştan çıkılmış, ölüler gömülmemiş ise bunların kokması kötü havaya neden olmaktadır. Çünkü leş kokuları hava­nın kirlenmesine neden olur.

Ayrıca kötü kokular yayan lağımlar, dur­gun, akmayan yada sızıntı yapan sular kokar ve havanın niteliğinin bozulmasına neden olmaktadırlar.


-------- Sponsorlu --------

Havanın Bozulma Nedenleri

Şayet gökyüzünden meydana gelmiş ise; bunun nedeni birkaç yıldızın bir yere toplanması yada iki gezege­nin bir burçta birleşmesi gibi gök olayları olabilir. Bu durumda da ha­vanın niteliği bozulur, salgın hastalıklar ortaya çıkar diye düşün­mekteydiler.

Salgın Hastalıklar Nasıl Başlar

Doktorlar salgın hastalıkların başlamasında faktör olan nedenler­den birinin de günahlar olduğunu bildirirler.

Bu da şu şekilde ifade edilir; Gerçek budur ki Allah’a itaatsizlik, isyanların çokluğu kötülük­lerin çoğalmasına neden olmaktadır. İtaatsizliklerin çoğalması havanın bozulma­sına, havanın bozulması da vebanın salgın hastalıkların gelmesine neden olmaktadır. Eskiden doktorlar yaşanılan yeri salgın hastalık sarıp, çoğu ölüme neden olduğunda ilk önce gereken önlemleri alıp Allah’a yalvarma yakarma ile bu hastalığın uzaklaşması için dua edilmesi gerek­tiğini vurgularlar. Aynı zamanda bozulmuş havanın düzeltilmesi, temizlenmesi için gerekli olanların yapılmasını bildirirler.

Salgın Hastalık Havası ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir