Erkeklerin Saç Bakımlarını Nasıl Yapması Gerekir

Bakım bir terapidir.  Bakım yapmanın kadınlara özgü olduğunu düşünmeyin, artık erkekler de bakım yapıyor.aş sonrası tahriş olan ciltler, yorgun yüzler, siyah noktalar bakımı ihtiyaç haline getiriyor. Bakımı yapılması gereken işler içinde görmekten vazgeçin.


-------- Sponsorlu --------

Kadınlar için bakım yapmak, yemek, içmek, uyumak kadar doğal. Erkekler için de bakım yapmanın doğallaşması gerekiyor. Çünkü günümüz kadınları bakımlı erkekleri tercih ediyor.
Güzel ve bakımlı görünmenin ilk şartı pırıl pırıl, Sağlıklı saçlara sahip olmak. Oysa bütün bir yaz boyu denizin Tuzlu ve havuzun klorlu suyunda saçlarınızı hiç önemsemediniz. Bronzlaşmak uğruna güneşin yakıcı ışınlarına maruz bırakıldı. nem oranı düşmüş, kurumuş, çatal çatal saçlarla başbaşasınız. En sağlıklı saç dahi, yaz boyunca Sıcaklık ve nemin etkisiyle yıpranmaya mahkum. Yazın sonunda saçlarınıza yapabileceğiniz en büyük iyilik, mümkün olduğunca doğal bir tarz izlemek. Bu da fön makinası ve saç fırçasını bir süreliğine çekmeceye kaldırmak anlamına geliyor.
Saçlarınızı soğuktan koruyun.
Saçların yıpranmasına neden olan bir diğer etken ise kimyasal işlemler. Hemen hemen hepimizin bildiği bir gerçek; boya, perma ve gölge işlemlerinin saça zarar verdiği. Biz size saçlarına butarz işlemler yapan bayanların mutlaka eka bakım yapmalarını öneriyoruz. Farkında bile olmadan kullandığımız Alkollü jölelerden taraklara kadar bir çok şey aslında saçınızın düşmanı. Evde yapılan maskelerin faydadan çok zarar verebildiği ve yanlış seçilmiş bir
şampuanın bile saçları çok yıpratacağını göz ardı etmemek gerek.
Saçınızı ciddiye alın.
Saçların soğuktan korunması, bunun için de vitamin takviyesinin şart olduğuna dikkat edilmesi önemli yıpranmış saçlar için mutlaka bir saç uzmanımıza başvurun. Saçın Canlı bir organizma olduğunu unutmayın. Yağlanmanın, kepeklenmenin ve kırıkların nedenlerinin
dışsal etkiler olduğunu ve mutlaka ciddiye alınması gerektiğini kabul edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir