Çürüksüz ve Beyaz Dişler İçin En Doğal Formül

Hemen hemen herkes gülerken beyaz ve sağlıklı dişlerinin görünmesini ister. Sizler için bu sağlık durumunu ele aldık. İşte sağlam ve beyaz dişler için öneriler…

Sağlıklı beslenmek vücut için ne kadar önemliyse ağız ve diş bakımı da diş sağlığı için o kadar önemlidir. Uzmanlar diş sağlığı için en az 6 ayda bir diş bakımı yapılması gerektiğini vurguluyor. Bu durum ileri yaşlarda görülebilecek rahatsızlıkları önlemek için en etkili yoldur.

İŞTE SAĞLAM VE BEYAZ DİŞLER İÇİN ÖNERİLER

– Düzenli fırçalama işleminden sonra diş ipini kullanarak diş aralarını temizlemek diş sağlığında tamamlayıcı bir durumdur.

– Kalsiyum ve potasyum bakımından zengin olan besinleri tüketmek sadece kemik sağlığını değil diş sağlığını da korur.

– Sert yiyecekler tüketerek diş köküne zarar verilmemesi gerekir. Aynı zamanda bu besinler diş etlerinin de enfeksiyon kapmasına neden olabilir.

– Muz ve çilek gibi besinler doğal diş fırçalama sağlar. Ağız içerisindeki bakteri sayısını azaltarak ciddi hastalıkların oluşmasını önlerler.

– Yapılan araştırmalarda şekersiz sakızların diş sağlığını olumlu etkilediği ortaya çıkarılmıştır.


-------- Sponsorlu --------

– Bitki çayları tüketerek de hem diş sağlığını korumuş olursunuz hem de dişlerin uzun süre beyaz kalmasını sağlarsınız. Yapılan araştırmalarda özellikle adaçayı dişlerde plak oluşumunu önlediği ortaya çıkarılmıştır.

– Ev yapımı içecekler daha fazla tüketilmelidir. Asitli içecekler diş minesinin sararmasına neden olur.

– Ayda bir diş hekimine görünerek diş röntgeni çektirilmeli sinsi sinsi ilerleyen hastalıklar böylece takip edilir.

– Aşırı sıcak ve soğuk içecekler dişlerin çatlamasına neden olabilir.

– En önemli madde ise çocuk yaşta bunların alışkanlık haline getirilmesi ergenlik döneminde aniden gelişen vücut olaylarına karşı önlem alınır. Aksi hale çarpık dişler bu dönemdeki bakımsızlıktan dolayı artar.

EVDE DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

1 yemek kaşığı kekik ve bir çay bardağı suyu bir cezvede kaynatınız. Karışımı süzdükten sonra diş fırçasını batırıp günde üç defa dişlerinizi fırçalayınız.

En etkili yöntem ise zeytin yağı, karbonat ve limon kürüdür, bir kaşık zeytinyağı, bir kaşık karbonat, bir kaşık limon suyunu karıştırınız. Macun kıvamına gelen karışımla dişlerinizi günde iki kere fırçalayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir