Selülitlerden Kurtaran Doğal Yöntemler

Prof. Dr. Ahmet Maranki Selülit giderici masaj yağı önerdi. Ahmet Maranki bu yağ karışımı ile selülitli bölgeler 7 gün masaj yapıldığında selülitleri giderdiğini söyledi.

Selülit için Masaj Yağı:

Biberiye yağı

Kekik yağı

Badem yağı

Buğday yağı

Uygulama:

Eşit miktarda biberiye ve kekik yağını ve bu yağların yakıcı etkisini hafifletmek için az miktarda buğday ve badem yağını karıştırın. Akşam yatmadan önce selülitli bölgelere aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak sürün ve streç filmle sarın. Sabah kalktığınızda açın.

Bu uygulamayı en az 7 gün yapın.

Selülit Gideren Hareketler

Çömelme hareketi: Selülitlerinizden rahatsızsanız ve kurtulmak istiyorsanız bu egzersiz başlamak için harika. Sadece bu hareketi bile yapsanız 6 hafta içinde gözle görünür sonuçlar alacaksınız. Selülitlerinizden kurtulmak için ellerinizi avuçlarınız birbirine değecek şekilde birleştirin ve belinizi bükmeden dizlerinizin üstünde çömelin. Yine dik bir şekilde kalkın. Bunu 12 kez tekrarlayın.

Toplu hareketler: Ayaklarınız kalçanızın hizasında açın. Omuz ve sırtınız dik olsun. Elinize aldığınız bir top ile sadece dizlerinizi bükecek şekilde eğilin. Eğildiğinizde topuda dambıl şeklinde yere indip kaldırın. Sonra tekrar ayağa kalkın. Bu hareketi 10 kez yapın ve sonucu kısa sürede fark edin

Geri bükülme: Yere yüz üstü uzanın. Ellerinizi avucunuz yere değecek şekilde koyun. Daha sonra ellerinizi yere paralel şekilde yukarıya kaldırın bunu yaparken aynı anda vücudunuzu geriye doğru kaldırın. Bunu 12 kez tekrarlayın.

Örümcek: Avuçlarınız ve ayaklarınız yere bassın. Dik bir şekilde durun. Sağ ayağınızı ellerinizin oldu yere kadar getirin. Sol ayağınız dik ve sabit kalsın. Bu şekilde birkaç dakika durun. Sonra aynı işlemi diğer ayağınız için de yapın.


-------- Sponsorlu --------

Diz Çökme: Selülitinizden kurtulmak için elinize top veya bir dambıl alın. Omzunuz dik bir şekildeyken elinizi aldığınızı ağırlığı göğüs hizanıza getirin. Daha sonra Sağ bacağınızı hareket ettirmeden sol diz kapağınızın üstüne inin. Bu yaparken ağırlığı havaya kaldırın.

Selülit Gideren Karışımlar

Kahve kürü: Zeytinyağı ve sabah kahvesinin ılık kalıntısını karıştırın. Hafif ılık olan bu karışımı kalın bir tabaka halinde selülitli bölgeye sürün. Kahveli bu karışım kan akışını hızlandıracaktır. kahveli kürü birkaç dakika bekledikten sonra sert bir şekilde masaj yapın. Ardından ılık suyla tamamen temizlenin. Bu karışımı sürdükten sonra streç film ile de sarıp 15 dakika bekletebilirsiniz. Selülit gideren bu karışımı 2-3 haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Selülit giderici yağ maskesi: 20 ml. zeytinyağına 3 damla limon yağı, 3 damla ardıç yağı, 3 damla lavanta yağı ekleyin. İyice karıştırıp hafifçe masaj yapa yapa selülitli bölgeye yedirin. Bu selülit giderici maske durulanmadan kalmak zorunda. O nedenle kokusundan rahatsız olursanız zeytinyağı yerine badem ya da jojoba yağı da kullanabilirsiniz.

Scrub: Scrublar ölü deri giderici ve kan dolaşımını hızlandırıcı etki yaparlar. Bu özellikler selülitlere karşı savaşta önemlidirler. 1 ölçü zeytinyağını ½ ölçü ılık suyla karıştırın, üzerine ½ ölçü deniz suyu ekleyin. Karıştırın. Daha sonra hazır karışımı avucunuza dökün, selülitli bölgeye aşağıdan yukarıya olmak koşuluyla masaj yapın. İşlem bittikten sonra bölgeyi yıkayın, losyon veya krem sürün. Bu yöntemi haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir