Reishi Mantarı Bir Tek Ölüme Çare Değil

Reishi Mantarının bir çok faydası olduğundan “bir tek ölüme çare değil” diye anlatılır. Reishi Mantarı bildiğimiz mantarlar gibi yemek şeklinde pişirilerek tüketilmez.

Reishi mantarı buruk bir tadı olan, sağlığa faydaları nedeniyle değişik şekillerde tüketlen bir besindir.

Acımsı ve tahta gibi sert olan mantar, genellikle taze veya kurutulmuş olarak ince toz haline getirilarak satılır. Piyasada birçok markanın Reishi mantarı tozu bulunmaktadır. Bu toz suda çözdürülerek kullanılır. Reishi çayı denilen bu içecek genç kalmak ve sağlıklı, uzun bir yaşamak amacıyla tüketilir. Bu tozdan yapılan çorba ve kahvesi de yapılmaktadır. Reishi mantarı çeşitli markaların ticari olarak 60 adet tabletler halinde kutularda da satılmaktadır.

Japonca’da ‘ölümsüzlük’ anlamına gelen reishiyi, Çinliler yaklaşık 4000 yıldır ilaç olarak kullanmaktadır. Aslında ismi mantar olarak anılsa da Reishi yenilebilir bir mantar değildir. Sadece sıvı olarak özünün tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Reishi kültür ya da doğada doğal olarak yetişen mantarlar gibi pişirilerek yenilmez.


-------- Sponsorlu --------

 

Reishi Mantarının Çayı Nasıl Hazırlanır?

İçine reishi ekstresi eklenen su bir çaydanlıkta ortalama 2 saat kadar kaynatılır ve bekletilmeden içilir. Yüksek miktarda antioksidan içeren bitkisel ürün hemen tüketilmelidir. Ortalama 1,5 saat içerisinde özelliğini  yitirir.

Reishi Mantarı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Başta kanser olmak üzere birçok hastalıktan korunmada etkili olan mantarı mutlaka doktora danışarak kullanılması tavsiye ediliyor. Hassas bünyesi olanlarda 1-2 gün süreyle hafif mide bulantısı, baş dönmesi gibi şikayetler yapabilir. Uzmanlar 10 yaşın altındakilerin, emziren annelerin ve hamilelerin tüketmemesini tavsiye etmiyorlar…

Sağlıcakla Kalın Değerli Bilgi Doktoru Okurları. Reishi Mantarı Kullanıp da faydasını gören okurlarım bizimle bu durumu paylaşırlarsa memnun olurum…

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir