Kelliğin Çaresi Onda, Yedikçe Farkı Göreceksiniz

Yeşil tomatillo, geleneksel Meksika mutfağındaki bileşenlerden biridir ve küçük boyutuna rağmen, sağlığımız için çok miktarda yararlı besin taşır. Yeşil Yeşil Domates Tomatillonun sağlığımız açısından birçok faydası bulunmaktadır…

Avrupalılar arasında domates bu sebzeden daha çok beğeni toplamış ve İtalya’ya getirildiğinde Akdeniz ikliminde iyi yetişmiş. Fakat dünya mutfaklarında yayılmaya başlayınca büyük Meksika aileleri Tomatillo’yu ziyafet sofraları yanı sıra birçok restoranda kullanılmaya başlamış.

Hafif ekşi tadıyla Meksika soslarının vazgeçilmez malzemelerinden bir olan tomatillo lezzetini belirginleştirmek için pişmiş olarak tüketilebildiği gibi çiğ olarak da kullanılabiliyor.

Kahverengimsi kabuğun altındaki meyvesi yeşil ve sertken kullanılması tercih ediliyor. Buzdolabında iki hafta kadar saklanabiliyor.

Kabukları ayırıp hava almayan plastik bir poşete saklanması gerekiyor. Birçok hastalığa faydalı olduğu belirtiliyor. İşte yeşil domates tomatillonun bilinmeyen faydaları:

Sindirimi düzenler

Sebzelerin çoğunda olduğu gibi, tomatillo yüksek düzeyde diyetetik lif sağlar. Bu sindirim sisteminin işlevlerini destekler ve vücudun yağları çok daha iyi emmesine yardımcı olur.


-------- Sponsorlu --------

Kanseri önler

Böylece, bağırsak sistemini iyileştirir ve kabızlığı, gazı ve abdominal distansiyonu ortadan kaldırır. Tomatillo, bilimadamlarının antibakteriyel ve anti-karsinojenik fonksiyonlarını anlamak için çalıştığı ixocarpalacton A gibi fitokimyasal antioksidanlar içerir. Antioksidanlar, serbest radikallerin etkileriyle savaşırlar.

Bağışıklığı güçlendirir

Tomatillo bağışıklık sistemini uyarmaya yardımcı olan yüksek miktarda C vitamini taşır. Vücuttaki yabancı maddeleri temizlemek ve patojenleri korumak için temel savunma sağlayan alyuvar üretimini hızlandırır.

Kabuklarını sakın atmayın
Tomatillonun kabuğu, çağlar boyunca çaylar ve benzeri tıbbi ilaçlar için kullanılmıştır.

Ve faydaları arasında; Kelleşmeyi ve kepeği ortadan kaldırmak , kulak ağrılarını azaltmak bulunmaktadır.

Kelliğe Çözüm: Yeşil Domates

Yeşil domatesin özellikle kabukları bitkisel tedavi olarak yıllardır kullanılagelmiştir. En çok faydası kellik sorununu gidermesi olarak bilinen bitki, saç dökülmesine adeta savaş açıyor.

Saç sağlığı için tercih edilen bitki, saç sorunlarına çözüm sağlıyor. Ayrıca, yeşil domates kepek problemi için de çözüm kaynağı

İçerdiği yüksek miktarda C Vitamini kışın insan vücudunun ihtiyacı olan vitamini karşılayacak değerde. Aynı zamanda antioksidan olan yeşil domatesi salatalarda doğrayarak tüketmek mümkündür. İçerdiği lif sayesinde uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir