Her Gün Balık Yağı Alırsanız Vücudunuzda Oluşan 12 Şey

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, tüm ölümlerin yaklaşık 1/3 kardiyovasküler hastalıklar ile bağlantılıdır. Ancak, Rusya sakinlerinin çoğu kalp ile ilgili sorunları hiç duymamışlardır.

Sır, herkesin duyduğu bir üründe – balık yağıdır. Balık yağı, kalbimizi ve damarlarımızı sağlıklı tutmaya yardımcı olan omega-3 ve omega-6 gibi vazgeçilmez yağ asitlerini içerir.

Bright Side vücudumuz hakkında daha fazla bilgi edinmeye karar verdi ve düzenli olarak alırsak balık yağının sahip olabileceği bazı şaşırtıcı etkileri öğrendik.

1. Kalp hastalığına yakalanma riski azalır.

Balık yağının sağlıklı özelliklerinin sayımı her zaman, vücuttaki kolesterol seviyesi üzerindeki olumlu etkisiyle başlar – “zararlı” kolesterol düşüşü miktarı. Balık yağı içeren yağlı omega-3 ve omega-6 asitleri , kalp hastalığı riskini azaltır , çünkü trigliserit seviyesi düşer, arterlerin iç tarafındaki plak görünümü kaybolur ve kan basıncı azalır.

2. Düşünme daha hızlı ve daha esnek hale gelecektir.

Omega-3 , hücre zarlarını sağlıklı tutan ve sinir hücrelerinin bağlantılarını güçlendiren DHA veya dokosaheksaenoik asit içerir . Bu nedenler, Alzheimer hastalığını önlemek için balık yağı kullanmamıza izin veriyor .

Birçok araştırma, aynı zamanda var gösterilen balık yağı beyin fonksiyonu uyarır ve reaksiyon süresi, iyileştirdiği yüksek beyin fonksiyonları, ve karar verme hızı .

3. Bağışıklık sistemi gelişecektir.

Birçok ülkede, çoklu doymamış asitler tereyağı veya margarin gibi düzenli yiyeceklere eklenir. Bu, balık yağında bulunan omega-3’ün ek bir kaynağıdır ve prostaglandin üretimini uyarır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun enfeksiyonla başa çıkmasına yardımcı olurlar .

4. Dayanıklılık artacaktır.

Onun Michael Hutchinson kitabında , hızlı: Dünyanın En Hızlı Bisikletçi arkasında Obsession, Bilim ve Şans , yağ asitleri, omega-3 ve balık yağı gerçekten işe olmasıdır tek şey emin% 100 olduğunu yazıyor.

Bilim adamları bunu doğrular : Bu besinleri düzenli olarak aldıktan sonra, vücut daha uzun egzersizler sırasında yağları kullanmaya başlar ve daha zor egzersizler için glikojenin depolanmasını sağlar. Bu, bir sporcunun egzersiz yapabileceği süreyi arttırır.

5. Motor beceri problemleri riski azalır.

Geçtiğimiz yüzyılın ortalarında, denize yakın yaşayan ve balık yiyen insanların daha az sıklıkla eklem ağrıları olduğu fark edildi . Bunun nedeni eklemlerin yağa ihtiyaç duymasıdır: yağsız, eklem dokuları eninde sonunda yaralanmalara yol açan esnekliği kaybeder. Tabi ki, balık yağı artrit tedavisinde çok etkili değildir, ancak bu problemi önlemek için kesinlikle harikadır .

6. Egzersizden sonra enerjiyi daha hızlı geri yükleyeceksiniz.

Sırasında çalışmalar katılımcılar, omega-3 asitleri alma etkisini tahmin etmek için vardı, onlar sayısı iddia enflamatuvar prosesler ve egzersiz sonrasında kas ağrıları yoğunluğu azaltıldı .

Kaslar üzerinde yapılan deneyler , çoklu doymamış yağ asitlerinin sinir hücrelerini yaralanmalardan koruyabildiklerini ve ölümlerini önlediklerini göstermiştir. Tüm bunlar, düzenli olarak balık yağı almanın sizi süpermen olmayacağı gerçeğini desteklerken, daha sık ve daha yüksek yoğunlukta egzersiz yapmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

7. Stresle başa çıkmak daha kolay olacaktır.

Çoklu doymamış asitler artırabilir iyi ruh hallerinden sorumlu olan serotonin üretimini . Bu yüzden stresle başa çıkmanız daha kolay olacaktır. Bazı durumlarda , balık yağı bile hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği olan çocuklara reçete edilir.


-------- Sponsorlu --------

Bir araştırma çalışmasından elde edilen bilgilere göre , balık yağı şizofreni ve diğer akıl hastalıkları olan kişiler üzerinde bile olumlu bir etkiye sahip olabilir.

8. Göz basıncınız azalacaktır.

Doktorlar glokomu olan kişiler için balık yağı reçete edebilirler. Mesele, yağ asitlerinin göz sıvısını almasına yardımcı olur ve bu da göz tansiyonunun azalmasına neden olur. Tabii ki, balık yağı tam teşekküllü tedavi olarak alınamaz, ancak birçok araştırmacı hala düşünüyorum ek kaynaklar omega-3 olabilir göz problemlerini önlemek için bir yol .

9. Ek bir vitamin ve mineral kaynağına sahip olacaksınız.

Balık yağı da içerdiği mineral ve vitaminlerin bir bütün seti. Vitaminler balık türüne ve diğer birçok faktöre bağlı olarak değişebilir, bu nedenle balık yağı çok vitaminli olarak alınamaz.

Bununla birlikte, A ve D vitaminleri ek kaynağı olarak balık yağı , kırılgan saçlardan kurtulmanıza ve kalsiyum ve fosforu emmenize yardımcı olabilir. Tarihsel olarak, D vitamini eksik olan ve raşitizm önlemek için çocuklar için reçete edilenler için balık yağı kullanılarak reçete edildi.

10. Cildiniz sağlıklı görünecektir.

Balık yağı cilt üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. çünkü omega-3 asitleri kolajen olarak saklayabilir – cildimizin elastik temeli kırışıklıkların görünümünü engeller. Yaş ve sabit stres, cildin kurumasını sağlayan kolajen miktarını azaltır.

Ek bir çoklu doymamış yağ asitleri kaynağı da sivilce ile yardımcı olabilir. Tüm yağ asitleri arasında, omega-3 vardır en güçlü bağışıklık düzenleyici etkisini iyileşmesini hızlandırır .

11. Diyete yapışmak daha kolay olacaktır.

Araştırma sırasında, bilim adamları balık yağı almanın iştahı düzenli olarak azalttığını ve yemekten sonra dolu olma hissini yarattığını bulmuşlardır .

Ayrıca, bazı bilim adamları ek bir omega-3 kaynağının vücudun yağları parçalama yeteneğini artırdığını düşünmektedir . Yani, yağları depolamak yerine, beden onları günlük etkinlik için bir enerji kaynağı olarak kullanacaktır. Balık yağı hakkında akılda tutulması gereken en önemli şey, çok fazla kaloriye sahip olmasıdır.

12. Meme büyüklüğünüz artacak

Araştırmalar , çoklu doymamış yağların meme büyüklüğünü artırabildiğini göstermektedir . Zeytinyağı, kuru fasulye, soya peyniri veya deniz yosunu yiyebilir ya da sadece morina karaciğeri yağı alabilirsin. Bu memeleri büyütmek için doğal bir yoldur .

Bonus: Hangi tip balık yağı seçmelisiniz?

Balık yağı seçerken dikkate almanız gereken ilk şey, yapılmış olan şeydir. Çoğu zaman, balık yağı morina karaciğerinden yapılır – bu en basit ve en ucuz yoldur. Ama kesinlikle en iyisi değil. Karaciğer çok fazla toksin ve zararlı metabolitlere sahiptir.

Etten yapılan balık yağı ve balığın kası çok daha faydalıdır . Somon balığı gibi balıklar bunu yapmak için kullanıldıysa en iyisi .

Etkisini elde etmek ve vücuda zarar vermemek için balık yağını nasıl doğru bir şekilde kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Onu almak ve olası komplikasyonları okumak için net bir hedefe sahip olmanız gerekir. Ayrıca bir doktora danışın .

Balık alerjisi varsa veya tiroit, karaciğer, idrar veya sindirim problemleriniz varsa balık yağı almayın . Ayrıca, hamilelik veya emzirme sırasında bunu yapmayın.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıkları önlemek için, besin maddelerini sonbaharın sonunda veya kış aylarında 1-3 ay boyunca almak yeterlidir . Çok fazla fiziksel aktivite yaparsanız, dozu artırabilirsiniz. Bunu almak için en iyi zaman yemek yerken ya da hemen sonrasında.

Belki de balık yağı kullanmayı denediniz ve bazı olumlu değişiklikler fark ettiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir