Eklem Ağrısından Kurtaran Limon Kabukları

Eklemlerinizde meydana gelen kızarıklık, hareket kaybı, şişme gibi sorunlar sizlere zor zamanlar yaşatabilir. Bu ağrıları ilaç ile gidermek istediğinizde yalnızca kısa süreli çözümler bulmuş olursunuz fakat sizlerle paylaşacağımız bu içerik sayesinde eklem ağrılarınızdan komple kurtulabilirsiniz.

Limonun oldukça besleyici bir turunçgil olduğunu biliyoruz. İçerisinde pektin, kalsiyum, magnezyum, B6, B1 ve C vitamini vardır. Limonun suyu da kabuğu da eklem ağrılarının giderilmesi için kullanılabilir. Ve hatta limon tansiyonunuzu düzenlemek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için kullanılır. Ayrıca vücudunuzu rahatlatır ve yağ yakımını kolaylaştırır.

Limon kabuklarını blenderdan geçirip posasını eklemlerinize sararsanız; eklem ağrılarınızın kısa bir süre içerisinde geçtiğini göreceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

Eğer daha etkili bir tarif istiyorsanız;

2 adet limonun kabuklarını soyun. Soyduğunuz kabukları bir kase içerisine alın ve daha sonra üzerine zeytinyağı ile okaliptüs yapraklarını ekleyin. Karışımı 2 hafta boyunca bekletin. Hazırladığınız karışımın içerisine bez daldırın ve bezin karışımı iyice emdiğinden emin olduktan sonra ağrılı bölgelerinize uygulayın.

Sizlerle paylaştığımız tedavi yöntemini denediniz mi? Memnun kaldıysanız yakınlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir