İbrahim Saraçoğlu - Bel Fıtığı İçin Bitkisel Tedavi Kürü

İbrahim Saraçoğlu – Bel Fıtığı İçin Bitkisel Tedavi Kürü

Bel Fıtığı Rahatsızlığına Alternatif Tıp olarak İbrahim Saraçoğlu “Bel Fıtığı Kürü”

Yoğun bir şekilde bel ağrısı yaşayan kişilerin genel teşhisi, bel fıtığı olmaktadır. Bel ağrısı durumu, genel olarak her 5 kişiden 4’ünde görülmekte olan dolayısıyla sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Bu kadar sıklıkla karşılaşılan bu semptom, en çok 35-60 yaş arasında olan kişileri etkilemektedir.

Belimiz, birbiri ile sıkı bir şekilde bağlı olan; eklemler, kaslar, kemikler ve sinirlerden oluşmaktadır. Örneğin boynumuzda 7, sırtımızda 12, belimizde ise 5 adet omur kemiği bulunmaktadır. Omurgamızın ana yapısını bu kemikler ve kuyruk sokumu oluşturmaktadır.

Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir? Tedavi Yöntemleri – Çeşitleri Nelerdir?

Bel fıtığı durumu tespit edilmiş olan kişilere öncelikle ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Şayet olumlu bir cevap alınmıyorsa fizik tedavi sürecine geçilmektedir. Fakat bu tedavide fayda etmezse, cerrahi operasyon aşamasına geçilmek zorunda kalınabilir. Genel olarak hastalar ameliyat olmaktan kaçındıkları için bitkisel tedavi, alternatif tıp ve şifalı kürler yöntemlerine yönelmektedirler. İşte bel fıtığınız tedavi imkanı sağlayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun paylaştığı çeşitli bitkisel kürler;

İbrahim Saraçoğlu’ndan 4 Farklı Bitkisel Bel Fıtığı Kürü

Taze Kozalak İle Bel Fıtığı Kürü

4-5 gram taze temiz kozalak, 1 bardak suyun içerisine atılır ve 10 dakika kadar kaynatılır. Hazırlanmış olan bu karışım tatlandırılarak, günde 1 bardak ölçüde içilir.

Defne Yaprağı İle Bel Fıtığı Kürü

10 gram kadar defne yaprağı, 5 dakika süre ile kaynatılır. Bir süre demlendikten sonra günlük 2 bardağı aşmayacak şekilde tüketilir.

Rezene İle Bel Fıtığı Kürü

5 gram kadar rezene tohumu, 1 bardak kaynamış suyun içine atılır ve demlenmesi beklenir. 3 dakika kadar demlendikten sonra günde 2 bardağı aşmayacak şekilde tüketilir.

Kırkkilit Otu İle Bel Fıtığı Tedavi Kürü

1 bardak kadar klorsuz su, cezvenin içine alınır. Üzerine 2-3 parça kırkkilit otu eklenir. 5 dakika kadar kaynatılır. Ilınınca, lapa olan kısmı bele sürülür. Bu uygulamanın 2-4 hafta süre boyunca tekrarlanması gerekmektedir. Lapa kısmından kalan suyu ise günde 1 bardak ile sınırlı kalmak şartıyla içilebilir. Ya da banyo sonrasında bu su, son durulama suyu olarak bel kısmına dökülebilir.

Bu tedavi kürleri haricinde sizler de bel fıtığı hastalığına, bel ağrısı durumlarına karşı bildiğiniz, kullandığınız alternatif tedavi yöntemlerini, rahatsızlığın çaresini bizlerle yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

10 YORUM

 1. Kocaeli Temizlik Şirketleri

  Yaklaşık 2 yıldır çekiyorum bu acıyı ben inşallah faydasını göreceğim.

 2. Aydın Tel Çit

  Merhaba bu yazıyı okuduktan sonra uyguladım. yaklaşık 1 ay oldu ağrılarımda gerçekten hafiflemeler oldu. İnşallah faydasını göreceğim.

 3. kocaelihastabakici

  Bu kürü Ağrıyan bölgeye aşağı yukarı hareketlerle masaj yapılarak vücudun karışımla sürülürse emilimi daha iyi sağlanır.

 4. turgut

  atkuyruğu( kırkkilit otu) ile tedavi şöyle olur hocam 200 gram atkuyruğu akşamdan 5 litre soğuk suda sabaha kadar bekletilir,sabah kuvete sıcak su yani banyo suyu doldurulur atkuyruğu sabah tüpte kaynama derecesine kadar ısıtılır ve süzülerek banyo suyuna ilave edilir,içine oturulur yalnız su böbreklerden yukarı kalpten aşağıda olacak şekilde ayarlanmalı,20 dakika oturduktan sonra kurulanmadan bir havluya sarılıp yatakta 1 saat istirahat edilmelidir.kalan posa 2-3 defa daha uygulanabilir.bunun dışında benim ev yapımı merhemim var 15 gün sürüldükten sonra ağrılar kesildikten sonra 3 günlük yine özel yaptığım ilaçla tedavi bitiyor

 5. Levent

  50 gr,,saf defne yağı içine 1 kalıp kafuru atılıp bir cezvede ,,kafuru eriyinceye kadar,,kaynatın..ve soğutun…sonra,,bel fıtığı bulunan bölgeyi elektrikli soba yardımı ile bir miktar ısıttıktan sonra,, avcunuza aldığınız karışımı sürüp,,ovmaksızın yedirin. ütü ile ısıtılmış,,bir havlu ile sarıp yatın..bu işlemi,,2 günde 1 yaparsanız,,adaleye baskıyı ve neticesinde ağrıdan büyük ölçüde kurtulmuş olacaksınız.

 6. cnr 53

  Gunde 10 dakika barfix demirine tutunarak hareketsiz bir sekilde sarkilarak durmak. Yuzme biliyorsaniz sırt ustu Ve kurbağalama yuzmek Bol bolda paça corbasi icmek.

 7. Alparslan Cansu

  yattığınız sert yatağın bel çukurunuza gelecek şekilde rulo yaparak havlu yada sertçe kumaşı beliniz biraz yukarda kalacak şekilde yatarsanız ilk zamanlar yataktan rahat kalkmaya sonrasında ise iyileştiğinizi hissedeceksiniz